wykaz zrealizowanych dostaw - przetarg na materiały eksploa

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
malroy
Posty: 4
Rejestracja: 29 wrz 2011, 14:44

Post autor: malroy » 30 wrz 2011, 17:28

Witam,

w siwz znajduje się poniższe:

"2. W celu wykazania spełniania warunków opisanych w pkt VIII, Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty następujące dokumenty:
a) wykaz zrealizowanych dostaw w okresie ostatnich trzech lat przed dniem
wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, obejmujących swoim rodzajem i wartością dostawom stanowiącym przedmiot zamówienia, w tym 1 dostawa odpowiadająca swoją wartością łącznej wartości przedmiotu zamówienia na które składana jest oferta, z podaniem wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, dokumenty potwierdzające, że dostawy objęte wykazem, o którym mowa wyżej, zostały wykonane należycie."

Przetarg jest na sukcesywną dostawę materiałów eksploatacyjnych przez okres pół roku, wszystkie firmy z poza miasta nie będą startowały, bo nie opłaca im się jeżdżenie z kilkoma tuszami parę razy w tygodniu, poza tym gdyby wliczyły koszty transportu by nie wygrały. Pozostałe firmy w mieście mogłyby to robić, ale nie mają zrealizowanych aż tak dużych zamówień poza jedną firmą, która robi to od zawsze. Można coś z tym zrobić, aby wystartować w przetargu, ewentualnie oprotestować wpis?

Pozdrawiam

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 30 wrz 2011, 18:36

Hmm, osobiście nie widzę tutaj jakiegoś naruszenia ze strony zamawiającego, jednak macie prawo skorzystać z art.180,181 ustawy Pzp.

efigy007
Posty: 767
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:47

Post autor: efigy007 » 30 wrz 2011, 19:42

malroy pisze:odpowiadająca swoją wartością łącznej wartości przedmiotu zamówienia na które składana jest oferta
myślę, że można byłoby się zastanowić nad tego typu zapisem, ponieważ nie określa on dokładnej kwoty wartości zamówienia, czy W. o droższej ofercie musi wykazać dostawy o większej wartości ? - mało konkretny jak dla mnie.
a druga kwestia, czy musi być to łączna wartość = wysokości zamawianych dostaw, czy wykonawca co już realizował takie zamówienia o 10% mniejsze nie jest w stanie zrealizować tego? zawsze są to kwestie drażliwe :)
a z zapisu nie widać ograniczenia co do lokalizacji,

myślę, że zawsze możecie przesłać zapytanie i przedstawić swoje racje, jakie były wypisane przez Ciebie.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 30 wrz 2011, 19:50

Tylko z praktyki wiadomo że samo "czyste zapytanie" nie wiele pomoże.

efigy007
Posty: 767
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:47

Post autor: efigy007 » 30 wrz 2011, 20:09

owszem :)
ja jako Z. zawsze staram się poważnie podchodzić do pytań i zmieniam czasem coś - napewno nie zaszkodzi,
po tym można wyciągnąć większy kaliber :) !

malroy
Posty: 4
Rejestracja: 29 wrz 2011, 14:44

Post autor: malroy » 01 paź 2011, 21:25

Wystartuję - moja oferta zostanie odrzucona, bo pół miliona w jednej zrealizowanej wcześniej dostawie to nikt z miasta od nas nie ma, prócz firmy, która robiła to wcześniej, dla ogłaszającego przetarg. Ba, gdyby połączyć moje dostawy, duże dostawy to widać, że zadaniu spokojnie podołam, ale w jednej dostawie takiego wolumenu nie osiągnąłem - najgorszy blokujący za pis to ten: "mówiący o 1 dostawie odpowiadającej wartości składanej"

Jako biorący udział zobaczę przynajmniej jaka cena wygrała i może coś zrobię, bo nic więcej nie przychodzi mi do głowy.

Czy mogę zwrócić się do zamawiającego o kopie wcześniejszych zapytań, chciałbym zobaczyć od kiedy taki zapis w siwz stosują, musiało go kiedyś nie być.

Dzięki za odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 01 paź 2011, 21:31 przez malroy, łącznie zmieniany 1 raz.

malroy
Posty: 4
Rejestracja: 29 wrz 2011, 14:44

Post autor: malroy » 01 paź 2011, 21:36

efigy007 pisze:a z zapisu nie widać ograniczenia co do lokalizacji
Z zapytania nie wynika, ale charakter dostaw, czyli systematyczne dostarczanie materiałów eksploatacyjnych musi być realizowane przez firmę, którą będzie stać wozić kilka razy w tygodniu parę tonerów tuszy i która będzie miała znikome koszty takich dowozów.
efigy007 pisze:myślę, że zawsze możecie przesłać zapytanie i przedstawić swoje racje, jakie były wypisane przez Ciebie.
Zobaczę jak to wyjdzie po rozpatrzeniu, może wyślę do dyrekcji zamawiającego list, pewnie będą to żale, ale faktycznie zapis powoduje, że nie ma konkurencji dla jedynego, który może wystartować... i wygrać
Ostatnio zmieniony 01 paź 2011, 21:37 przez malroy, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ