Łączenie referencji

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
nela
Posty: 1
Rejestracja: 31 sie 2011, 21:54

Post autor: nela » 31 sie 2011, 22:20

W pewnym przetargu wymagane jest abym wykazał się referencjami na odśnieżanie 80 km dróg.
"(...)wykonał co najmniej jedną usługę polegającą na odśnieżaniu dróg o długości co najmniej 80 km (...)"

Taką usługę wykonałem dla innego miasta jest jednak małe ale....
Usługę odśnieżania którą realizowałem dla innego miasta była rozbita na dwie części, każda z nich po ok. 50 km. Miasto po prostu podzielone na 2 rejony. Przetarg na to odbył się jeden - "Przedmiotem zamówienia jest odśnieżanie ulic na terenie miasta X w podziale na rejon A i B. " Podpisałem jednak 2 umowy na każdy rejon z osobna.
Czy chcąc stawać do przetargu w którym muszę się wykazać doświadczeniem na 80 km dróg, mogę przedstawić referencje dla każdego z tych rejonów i mogę połączyć tj 50 km + 50 km = 100 km .
Reasumując czy spełniam wymóg do stawania w przetargu, w którym wymaga się ode mnie 80 km ?
Według mnie tak ponieważ, w każdym z tych rejonów musiałem prowadzić NIEZALEŻNIE odśniezanie w TYM SAMYM CZASIE co wiązało się z posiadaniem przeze mnie sprzętu X 2, ludzi x 2 no i logistyki która umożliwiała mi jednoczesne odsniezanie 100 km dróg w całym mieście choć nadal teoretycznie na dwóch rożnych umowach.
Mam racje ?

olfork
Posty: 113
Rejestracja: 08 lip 2011, 11:37

Post autor: olfork » 31 sie 2011, 22:59

nela pisze:musiałem prowadzić NIEZALEŻNIE odśniezanie ...
No właśnie musiałeś realizować dwie usługi na dwóch niezależnych umowach.
A w warunkach masz conajmniej jedna na min. 80 km.
To tak jakbyś realizował podczas jednej zimy odśnieżanie np. 10 wiejskich dróg o dl. 8 km.
Pytanie czy nie jest to równie łatwe.

Najlepiej jeśli zadasz formalne zapytanie: "Czy Zamawiający uzna warunek XY za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże...."

Dostaniesz odpowiedź, która będzie wiążaca.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2011, 22:59 przez olfork, łącznie zmieniany 1 raz.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 01 wrz 2011, 8:54

Według mojej opinii warunku niestety nie spełniacie.

ODPOWIEDZ