postępowanie poza ustawą-oferty

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
tygrysek24
Posty: 35
Rejestracja: 11 lut 2011, 9:09

Post autor: tygrysek24 » 31 sie 2011, 13:31

Cześć,

Mam pytanie:
Zamawiający (podmiot prywatny) prowadzi postępowanie na roboty budowlane w oparciu o kodeks cywilny, nie ma tutaj zastosowanie Ustawa PZP. Na realizację tego zamówienia będą (najprawdopodobniej, o ile dostanie dofinansowanie) pieniądze publiczne-czy w związku z tym, ze będą to pieniądze publiczne Zamawiający MUSI udostępnić wszystkie dokumenty związane z przetargiem? Nadmieniam iż w IDW jest wręcz napisane, że tego się nie przewiduje. Proszę o info. Bardzo mi zależy. Jeżeli są w temacie orzeczenia bądź jest jakaś podstawa prawna mówiąca ze musi/nie musi-bedę wdzięczna za ich/jej podanie.

Pozdrawiam

olfork
Posty: 113
Rejestracja: 08 lip 2011, 11:37

Post autor: olfork » 31 sie 2011, 13:50

Nie rozumiem - jeśli nie robisz przetargu (czyli go nie ma) to jak można udostępniać dokumenty związane z przetargiem.

tygrysek24
Posty: 35
Rejestracja: 11 lut 2011, 9:09

Post autor: tygrysek24 » 31 sie 2011, 14:08

przetarg jest- w oparciu o kodeks cywilny

olfork
Posty: 113
Rejestracja: 08 lip 2011, 11:37

Post autor: olfork » 31 sie 2011, 16:10

W twoim przypadku nie stosuje się nie tylko ustawy Pzp, ale i towarzyszącego mu rozporządzenia dot. sporządzanego protokołu (który jest jawny, a do którego załącznikim jest niemal wszystko).

W mojej opinii udostępnianie więc dokumentacji będzie wyglądało tak samo jak dla wszystkich innych waszych dokumentów czyli będzie określone wewnętrzną proceduą lub odrębnymi przepisami (np. ew. przekazanie organom kontroli).

Nie zachodzi tu jednak zasada jawności dla wszystkich jak w przypadku przetargów na podstawie Pzp.

ODPOWIEDZ