Dwie kwoty na otwarciu

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
mariak
Posty: 17
Rejestracja: 03 wrz 2009, 11:11

Post autor: mariak » 22 sie 2011, 10:34

Mam taki problem. Przetarg nieograniczony na turnus rehabilitacyjny, 20 uczestników, ale 4 uczestników jedzie na turnus z opiekunami. Muszę mieć cenę jednostkową na osobę niepełnosprawną i opiekuna osobno (częściowe dofinansowanie z PFRON), ale kwota jaką mam do przeznaczenia na samą osobę niepełnosprawną i na osobę niepełnosprawną z opiekunem jest prawie taka sama. Bardzo prawdopodobne jest że mogą mi wpłynąć oferty, których cena ogólna będzie niższa niż wysokość wszystkich środków, jakie mam na zadanie, ale cena za pobyt osoby niepełnosprawnej z opiekunem będzie wyższa niż ta jaką mogę przeznaczyć (nie mogę tutaj nic zmieniać, program EFS).

Czy mogę podać na otwarciu dwie kwoty, ogólną i tą jaką mam na osobę z opiekunem? I czy jeżeli taka oferta (jaką opisywałam powyżej) będzie najkorzystniejsza to mogę tylko unieważnić postępowanie? Czy jest jakieś inne wyjście?

olfork
Posty: 113
Rejestracja: 08 lip 2011, 11:37

Post autor: olfork » 30 sie 2011, 0:35

Z projektami UE często są takie problemy. Założenia unijne wchodzą w kolizje z naszymi przepisami. Sam czasami zjadam zęby żeby sprecyzować coś ustalonego w projekcie jeszcze zgodnie z przepisami. W twoim przypadku jeśli nie masz zamówienia w częściach to masz podać na otwarciu kwotę za całość.
Nikogo nie będzie obchodzić chyba podział na opiekuna, niepełnosprawnego, nocleg, przewóz i inne. Zresztą niewiele Ci to da, bo unieważnienie z uwagi na brak możliwości zwiększenia środków dot. co najmniej części zamówienia - a nie składowych tworzących cenę oferowaną.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2011, 0:36 przez olfork, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ