pomyłka zamawiacza

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
bitter
Posty: 687
Rejestracja: 23 maja 2007, 10:15

Post autor: bitter » 25 sie 2011, 11:50

Witam. Postępowanie podzielone na 4 części. PN poniżej progów. Dostawa.
W jednej części Zamawiający opisując przedmiot zamówienia pomylił się w 2 pozycjach (pozycji razem było ok 50). Jest już po otwarciu. Wykonawcy również nie zwrócili uwagi Zam. na błędy.

np:
1.
Oprawa Elgo Lumina OKW1-236 2x36W z kloszem ryflowanym z polimetakrylanu metylu, ze statecznikiem elektronicznym lub magnetycznym, z wbudowanym modułem awaryjnym gwarantującym pracę oprawy przez min. 2h po zaniku napięcia w instalacji elektrycznej lub równoważna oprawa z kloszem ryflowanym z polimetakrylanu metylu, ze statecznikiem elektronicznym lub magnetycznym, z wbudowanym modułem awaryjnym gwarantującym pracę oprawy przez min. 2 h po zaniku napięcia w instalacji elektrycznej, trzonek lampy G13, I lub II klasa ochronności, Stopień ochrony IP 20 lub wyższy.

Okazuje się, że te oprawa nie występuje z takim kloszem. Jest tylko satynowany.

2.
Oprawa Es-system Base 22W 2G10 lub równoważna oprawa wnętrzowa do montażu w sufitach podwieszanych. Obudowa z nieprzejrzystego poliwęglanu. Trzonek 2G10. Dyfuzor opalowy o wysokiej przepuszczalności z poliwęglanu. I lub II klasa ochronności. Stopień ochrony minimum IP 44. Statecznik magnetyczny.

Okazuje się, że nie 2G10 tylko 2G13

Jak mam teraz oceniać oferty..... :( Wykonawcy zaoferowali to co zam. wskazał z nazwy , i jak porówna się oferty do siwz to widać te różnice - wykonawcy mieli dostarczyc dokumenty potwierdzajace spełnianie warunków.

Da się z tym coś począć? unieważnić tę część?
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 25 sie 2011, 11:56 przez bitter, łącznie zmieniany 1 raz.

bitter
Posty: 687
Rejestracja: 23 maja 2007, 10:15

Post autor: bitter » 25 sie 2011, 15:18

Jest to podstawa do unieważnienia?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 25 sie 2011, 15:42

A czy wszyscy zaoferowali poprawione art.?

ODPOWIEDZ