Dokument potwierdzający

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
molba8
Posty: 45
Rejestracja: 19 gru 2009, 22:34

Post autor: molba8 » 08 sie 2011, 15:10

W odpowiedzi na uzupełnienie dokumentów wykonawca złożył mi nowy wykaz robót w którym wykazał robotę do której dołączył w celu potwierdzenia protokół odbioru końcowego.
W protokole jest napisane, że podczas odbioru nie stwierdzono wad i braków oraz usterek oraz, że robota wykonana była nieterminowo - przekroczono termin umowny o 50 dni i naliczano kary umowny w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Czy uznać taki protokół odbioru jako potwierdzenie, że robota została wykonana zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończona?

Proszę o pomoc.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 09 sie 2011, 11:48

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, a także poglądami doktryny i obowiązującą linią orzeczniczą wykonawca ma prawo potwierdzić należyte wykonanie zamówienia dokumentem innym niż referencja, np. tak jak to miało w miejsce w Twoim przypadku – protokołem odbioru.

molba8
Posty: 45
Rejestracja: 19 gru 2009, 22:34

Post autor: molba8 » 09 sie 2011, 13:23

Wiem, że wykonawca może potwierdzić wykonanie roboty protokołem odbioru, ale czy mając informację, że robota była wykonana nieterminowo i że naliczone były kary umowne można uznać, że:

wykonawca ukończył robotę prawidłowo?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 09 sie 2011, 19:17

molba8 pisze:Wiem, że wykonawca może potwierdzić wykonanie roboty protokołem odbioru, ale czy mając informację, że robota była wykonana nieterminowo i że naliczone były kary umowne można uznać, że:

wykonawca ukończył robotę prawidłowo?
Tak.

svizer77
Posty: 8
Rejestracja: 30 maja 2011, 12:19

Post autor: svizer77 » 12 sie 2011, 8:59

Potwierdził spełnienie warunku doświadczenia, a zamówienie wykonał należycie (zgodnie z umową i to nic, ze nieterminowo, bo był mechanizm zabezpieczający - kary umowne).

ODPOWIEDZ