wyjaśnianie i uzupełnianie dokumentów

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 10 sie 2011, 8:20

W ramach uzupełnienia dokumentów wezwałam wykonawcę do uzupełnienia dokumentów potwierdzających należyte wykonanie usług, ponieważ były to kserokopie bez potwierdzenia za zgodność z oryginałem przez wykonawcę. W potwierdzeniu otrzymania przedmiotowego wezwania wykonawca jednocześnie prosi mnie o przesłanie tych dokumentów. Czy mogę zeskanować te potwierdzenia należytego wykonania usług i przesłać wykonawcy? W pierwszej reakcji się nieco nastroszyłam - dlaczego mam to robić, ale teraz tak sobie myślę, że przecieź mógł mieć tylko jeden egzemplarz tych kopi i je dołączył do oferty. Co mam robić? Przesyłać czy nie?.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 10 sie 2011, 9:51

Nie, nie przesyłać to są dok. które zostają u was, w razie późniejszych kłopotów z wykonawcą gdzie będzie dowód w postaci złożonych już dok.?, poza tym to jest oferta i nie można jej dekompletować, więc proszę niczego nie odsyłać.

edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 10 sie 2011, 10:07

Chyba zostałam źle zrozumiana, ja nie mam zamiaru odsyłać swoich sztuk tych dwóch dokumentów, tylko miałam zamiar je skopiować lub zeskanować i przekazać Wykonawcy ich kopie. Jeszcze cały czas myśląć o tej sytuacji - wykonawca przed rozstrzygnięciem postępowania może wglądać do ofert i jeżeli ja wyrażę zgode może je również kopiować, a jestem w stanie sobie wyobrazić, że wykonawca składając ofertę złożył wymagane dokumenty nie kopiując ich dla siebie, czyli reasumując miał ksero decyzji konserwatora zabytków pozwalającej na wykonanie określonych prac na podstawie ściśle określonego projektu wykonawczego i zamaiast zrobić kopie i dołączyć ją do oferty, to do oferty załączył ten jeden egzemplarz, który sam miał.
Nasze postępowanie dotyczy opracowania i wykonania projektu wykonawczego instalacji p.poż w obiektach zabytkowych i stąd ta decyzja na potwierdzenie należytego wykonania dokumentacji projektowej.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 10 sie 2011, 11:21

Teraz się rozumiemy, więc grzecznościowo można tak postąpić :)

edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 10 sie 2011, 12:02

Panie Januszu - długa historia - postąpiłam tak jak Pan proponował na początku, czyli nie przesyłam nic. Rozmawiałam z UZP, pierwszy komentarz Pań to jeszcze takiej sytuacji nie miały. Dyskutowałyśmy długo o udostępnieniu i oddawaniu dokumentów konkluzja była taka lepiej odmówić, ponieważ załączone dokumenty do oferty to też kopie, czyli wykonawca nie ma oryginałów tylko prosi mnie o kopie z kopi. A w ramach uzupełnienia ma mi przekazać kopie z potwierdzeniem "za zgodność z oryginałem" i wówczas ja będę wiedzieć, że jest to kopia z kopii. Dla jasności sytuacji i tzw. "czystego sumienia " postanowiłam odmowić, a jeżeli przyjedzie na wgląd to już jego sprawa ja o kopi z kopi nie muszę wiedzieć. Pozdrawiam :). Uf, skomplikowane to wszystko

edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 10 sie 2011, 12:04

A jeszcze zapomniałam dodać że wykonawca prosi o "przesłanie decyzji nr........ i decyzji nr.................", czyli spodziewa się otrzymania tych egzemplarzy, które złożył, a ja oferty nie mogę dekompletować.

ODPOWIEDZ