żądanie dokumenty do oferty

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
miłka
Posty: 108
Rejestracja: 12 lis 2010, 7:55

Post autor: miłka » 28 lip 2011, 8:11

Jakie sa sankcje prawne za żądanie dokumentów których nie ma na wykazie zgodnie z rozporządzeniem.

Zaświadczenie o wpisie do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodki szkolenia kierowców - zaliczyłam jako
zgodnie z § 1.1 p.pkt.1 koncesja, licencja, zezwolenie - czyli zezwolenie na prowadzenie a podobno jest to działalność regulowana i miało byc tylko oswiadczenie,

co można z takim przetargiem zrobić

edith
Posty: 114
Rejestracja: 01 wrz 2010, 19:52

Post autor: edith » 28 lip 2011, 20:54

A skąd to wiesz? Też zażądałam takiego zaświadczenia przy działalności regulowanej. Interpretowałam to jako jedną z form zezwolenia, czy licencji.

miłka
Posty: 108
Rejestracja: 12 lis 2010, 7:55

Post autor: miłka » 29 lip 2011, 9:59

art.75 ust.1 ustawy o działalności gospodarczej mówi, kto musi uzuskac zezwolenie natomiast prawo jazdy podlega pod działalnośc regulowaną (nie mylic z reglamentowaną) i wtedy wymaga tylko wpisu,

cytuję z wyjasnień prezesa Dokumenty potwierdzajace spełnienie warunku udziału-
"Uprawnienia (art.22 ust.1 pkt.1) weryfikacja tego warunku nastepuje poprzez odesłanie do odrebnych przepisów prawa, które wskazują na obowiazek posiadania uprawnień do wykonywania okreśłonej działalności lub czynności. Wykazaniu spełnienia warunku posiadania uprawnień słuzy odpowiedni dokument koncesji, zezwolenia lub licencji (§1 ust.1 pkt.1 rozp)"
no i własnie po zapoznaniu się z tymi materiałami stwierdziłam że nie wolno mi było to kwalifikowac jako uprawnienia wykonawcy mam duży dylemat co dalej ?
czy miał ktos taki przypadek w swoich przetargach i przeszedł kontrolę bo tylko wtedy mozna mówic że albo było dobrze albo miało się szczęście ???

miłka
Posty: 108
Rejestracja: 12 lis 2010, 7:55

Post autor: miłka » 31 lip 2011, 12:34

cd wątpliwości
to w którym miejscu można prosić o wskazanie czy Wykonawca posiada wpis do rejestru i na potwierdzenie tego wpisu prosić o Oświadczenie.

Chodzi mi wpis do Ogłoszenia i SIWZ ,

ODPOWIEDZ