procedura zamówienia uzupełniającego

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
kasia21
Posty: 10
Rejestracja: 12 lip 2011, 10:12

Post autor: kasia21 » 12 lip 2011, 10:23

Rozstrzygnęłam PN na wymianę posadzek o wartości około 76 000 zł. Teraz w połowie prac posadzkarskich okazało się, ze trzeba będzie zrobić zamówienie uzupełniajace, bo projektant zapomniał o cokołach przy układaniu kafli. W SIWZ oraz w ogłoszeniu o zamówieniu przewidziałam zam. uzupeł. do 50% podstawowego na podst. art. 67.1.6. PZP
Czy teraz kiedy prace z tego podstawowego zamówienia jeszcze trwają, mogę przeprowadzić procedurę z wolnej ręki? Wydaje mi się że tak, gdyż momentem udzielenia zamówienia jest podpisanie umowy z wykonawcą
Jeżeli tak, to od czego mam zacząć? Firma przygotowuje dla nas już kosztorys do tych prac, a z uwagi na czas, zamawiającemu bardzo zależy na szybkim zakończeniu prac. Będzie też zrobiony protokół konieczności. Ale nie wiem od czego teraz zacząć? Czy wysłać zapytanie do tego wykonawcy? Jaki protokół wypełnić? Czy musi być odrębna umowa? Czy muszę zamieszczać ogłoszenie o zamiarze zawarcia umowy? A jeżeli tak to kiedy trzeba je zamieścić? (wartość tego zamówienia uzupełniającego będzie około 10 000 zł)
Bardzo proszę o szybką pomoc???

efigy007
Posty: 767
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:47

Post autor: efigy007 » 12 lip 2011, 10:55

zamówienie uzupełniające można udzielić w trakcie realizacji zam. podstawowego,
-przeprowadzenie negocjiacji,
-ewentualne ogłoszenie o zamiarze zawarcia umowy,
-sprządzenie protokołu z postępowania,
-ogłoszenie o zawarciu umowy,

a jeśli będzie to tylko zam. o wartości 10.000 to według mnie powinno być zamówienie zgodne z regulaminem wewnętrznym i z uwagi na wartość poniżej 14tyś. np. zwykłym zleceniem poza ustawą.

ODPOWIEDZ