problem dot. usługi

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
gosiarzyk
Posty: 45
Rejestracja: 19 wrz 2010, 14:08

Post autor: gosiarzyk » 07 lip 2011, 17:04

Witam ogłoszono przetarg na koordynatora projektu. warunek to : conajmniej 2 podobne usługi wykonane ( Zamawiający podkreśla- mają być już zakończone) dysponowanie kadrą ( dość duże wymagania stawia) , czy jeśli potencjalny wykonawca może wykazać tylko jedną usługę - do tego trwająca ( zwykle realizacja takiego projektu trwa ok 3 lat) to czy może w jakiś sposób skorzystać z potencjału innego podmiotu i nie chodzi o utworzenie konsorcjum? czy zamawiający ma prawo nie uznać usługi trwającej aktualnie?? oraz czy jeśli nie dysponuje tak rozbudowaną kadrą to czy może wykazać dysponowanie osobami o wymaganym doświadczeniu poprzez wykazanie umów zlecenia z danymi osobami itp. Drugie pytanie: wykonawca przed terminem składania ofert zwrócił się do zamawiacza o przesłanie skanu strony z protokołem i wartością szacowaną zamówienia, zamawiający odpowiedział ze "nie prześle ponieważ szacowana wartość zamówienia stanowi załącznik do protokołu i przetarg należałoby unieważnić gdyby ta wiadomość opublikowano" moim zdaniem bzdura

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 07 lip 2011, 17:34

1.Kłania się art. 26 2b
2. szacunkowa wartość może zostać ujawniona, czasami jest nawet lepiej jak wykonawcy ją znają, przed TSO nie można ujawnić kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia, ta informacja jest przekazywana na otwarciu ofert.

gosiarzyk
Posty: 45
Rejestracja: 19 wrz 2010, 14:08

Post autor: gosiarzyk » 07 lip 2011, 17:44

ja wiem ze to art.26 b ale w praktyce jak to ma wyglądać zwłaszcza jesli chodzi o referencje? firma A chce wystartowac w przetargu i nie może wykazac powiedzmy 3 usług a 1 ? nie ma wymaganych referencji, to w jaki sposob może posłuzyc sie refrencjami drugiego podmiotu? i czy ten drugi podmiot musi miec wykonane 3 usługi ? czy firma A może miec 1 a B 2 usługi?

ODPOWIEDZ