sumowanie doświadczenia wykonawcy

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
matty46
Posty: 28
Rejestracja: 20 maja 2010, 11:10

Post autor: matty46 » 18 cze 2011, 18:16

witam ogłosiłem przetarg jako warunek postawiłem wykazanie się przez wykonawcę 1 robotą budowlaną na termomodernizację (w tym co najmniej docieplenie ścian, docieplenie stropodachu, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, modernizacja/wymiana co) o wartości roboty 1.600.000,00 zł brutto.
Jedna z zainteresowanych firm zadała pytanie czy w wypadku kiedy założy konsorcjum i ona pokaże że wykonała roboty dociepleniowe, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej a drugi członek konsorcjum roboty związane z instalacją co w sumie obie prace dadzą 1.600.000,00 zł brutto i spełnią cały zakres prac wymaganych to czy uznamy że spełniła stawiany w siwz warunek. Dodam że firma ta twierdzi ze doświadczenie można sumować prace poszczególnych członków konsorcjum nie muszą być wykonywane w ramach jednego zadania a liczy się globalna kwota i zakres przedstawiony. Na potwierdzenie czego składa wyrok KIO 605/08.
Co z tym fantem zrobić osobiście uważam że warunek jest jasny 1 praca termomodernizacyjna obejmująca swoim zakresem te prasce które chcemy więc nie można tutaj sumować różnych prac dla osiągnięcia warunku siwz. Bardzo proszę o opinię pozdrawiam

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 18 cze 2011, 21:38

W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunki wykonawcy mogą spełniać łącznie, należy interpretować w ten sposób, że to każdy z członków konsorcjum może wykazać się realizacją wymaganego przez Ciebie zamówienia o określonych parametrach, a wykazanie się tą umiejętnością przez jednego z wykonawców zwalnia pozostałych z tego obowiązku. W przeciwnym razie mogłoby dojść do sytuacji, w której kilku lub kilkunastu wykonawców będzie ubiegać się o udzielenie zamówienia wyłącznie po to, aby dokonać sumowania drobnych wykonywanych przez nich zamówień, które jednak nie będą potwierdzać, że wykonawca jako cały „zbiorowy podmiot” jest w stanie wykonać zamówienie, ponieważ ma takie doświadczenie.

matty46
Posty: 28
Rejestracja: 20 maja 2010, 11:10

Post autor: matty46 » 18 cze 2011, 22:47

czyli w tym wypadku nie będą spełniać wymogów stawianych przeze mnie w siwz

ODPOWIEDZ