prośba o pomoc dot. odrzucenia oferty

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
ania1980
Posty: 2
Rejestracja: 16 cze 2011, 11:27

Post autor: ania1980 » 16 cze 2011, 11:52

Mam do was 2 pytania. Bardzo proszę o pomoc.

Zorganizowaliśmy przetarg na zorganizowanie wyjazdu dla młodzieży w trakcie którego mają mieć oni zorganizowane warsztaty kompetencji i aktywizacji społecznej. Wykonawcy mieli dołączyć do oferty szczegółowy program szkolenia z podziałem na poszczególne bloki tematyczne. Wykonawca przedstawił nam program szkolenia ale niezgodny z naszymi wymaganiami gdyż dotyczył on aktywizacji zawodowej i spotkań z doradcą zawodowym. Czy muszę wzywać wykonawcę do wyjaśnienia złożonego programu czy mogę jego ofertę odrzucić na podst. art 89 ust. 1 pkt 2 ????

I drugie pytanie: w warunkach udziału w postępowaniu napisaliśmy, że wykonawca który wykaże w wykazie osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia większe doświadczenie kadry uczestniczącej , otrzyma większą ilość punktów zgodnie z przedstawionym kryterium oceny ofert w którym to kryterium napisaliśmy, że wykonawca który przedstawi w wykazie osób trenerów którzy przeprowadzili maksymalnie cztery treningi lub szkolenia otrzyma 20 pkt. Moje pytanie: są wykonawcy, którzy napisali ile szkoleń przeprowadzili trenerzy ale są też wykonawcy którzy nic o przeprowadzonych szkoleniach nie wspomnieli załanczając tylko CV trenerów z których nie wynika czy szkolenia przeprowadzili. Czy również mam ich wezwać do wykazania tego czy poprostu nie przyznać im za to punktów??? Bardzo proszę o pomoc!!!1

efigy007
Posty: 767
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:47

Post autor: efigy007 » 16 cze 2011, 12:33

moim zdaniem wezwać do wyjaśnień zawsze można,
w przypadku liczby szkoleń, uważam, że jeśli jest to kryterium oceny ofert już nic wyjaśniać i uzupełnić nie można.

ania1980
Posty: 2
Rejestracja: 16 cze 2011, 11:27

Post autor: ania1980 » 16 cze 2011, 13:08

dzięki za odpowiedź, to samo myślę właśnie odnośnie kryterium

ODPOWIEDZ