dwa zamienniki zamiast jednego oryginału

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 14 cze 2011, 10:23

W toku postępowania na zakup tonerów do drukarek wykonawca zadał pytanie czy proponując zamiennik może podać w formularzu ofertowy dwie nazwy zamienników do jednego rodzaju oryginalnego tonera, ponieważ ich cena jest ta sama parametry techniczne też tylko on chce się zabezpieczyć na okoliczność braku jednego z w/w. Co mam odpowiedzieć? czy to jest podstawa do odrzucenia oferty, czy ona będzie porównywalna z innymi oferatmi - chyba nie. Nie wiem jak mam postąpić i co odpisać? Doradźcie!

junak
Posty: 39
Rejestracja: 21 kwie 2011, 11:45

Post autor: junak » 14 cze 2011, 12:15

hmm...a może tak

1-odpisać Wykonawcy, aby dokładnie sprecyzował co oferuje (a żeby nie martwił z się, że zabraknie zamienników - pkt 2)
2- zmodyfikować treść siwz i ogłoszenia, poprzez np. taki zapis - na etapie realizacji umowy Zamawiający dopuszcza możliwość dostawy innych niż zaoferowanych w ofercie zamienników tonerów - np. z powodu zaprzestania ich dalszej produkcji, ale w takiej samej cenie i o takich samych lub lepszych parametrach jak zaoferowane w ofercie.


co sądzisz ?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 14 cze 2011, 12:35

Junak, ja sądzę że Twoja propozycja jest ok.

edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 14 cze 2011, 13:12

Wielkie dzięki :)

ODPOWIEDZ