referencje dla trenera

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
miłka
Posty: 108
Rejestracja: 12 lis 2010, 7:55

Post autor: miłka » 13 mar 2011, 21:07

Wykonawca przedłożył referencje na szkolenia, takie sobie ogóle. Z których nie wynika dokładnie czas szkolenia ale potwieedzają że szkolenie było ok i trenerzy tez ok tylko nie zostali wymienie z nazwiska,
Wykonawcy mieli przedłożyc wykaz osób trenerów wraz z referencjami, czy te referencje powinny byc imienne, czy mam się domyśłąć że wykonywali kojarząc nazwy szkoleń z firmami, jak to zrobić bo już siedze dwa dni i sprawdzam,

I jeszcze mam pytanie firmy pisza że trenerzy w miejscu gdzie pisze podstawa do dysponowania osobami, pisza
umowa współpracy, zlecenia, o dzieło .
Czy musza mi przedłożyc zobowiązanie tych osób, że będą szkolic , bo nie sa to osoby zatrudnione o umowe o pracę.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 14 mar 2011, 7:34

To zależy co możecie z referencji wyczytać, jeżeli nie jesteście pewni kogo dotyczą referencje macie prawo zwrócić się o wyjaśnienia lub też wezwać do uzupełnienia, sprawa dysponowania, jeżeli jest umowa zlecenia. o dzieło to jest ok. jest to tzw. dysponowanie bezpośrednie, jeżeli jest to umowa współpracy to już nie wiadomo o co biega więc należało by zwrócić się o wyjaśnienia co wykonawca rozumie pod tym pojęciem.

bartek2011
Posty: 16
Rejestracja: 20 sty 2011, 11:48

Post autor: bartek2011 » 08 cze 2011, 14:09

pytanie.... Jeśli firma szkoleniowa składa ofertę z trenerami, którzy są związani z nią umowami zleceniami i umowami o dzieło, a Zamawiający wymaga referencji to...:
a ) czy firma powinna złożyć referencje wystawione jedynie na tę firmę
b) czy firma może złożyć referencje wskazanych trenerów, choć te referencje uzyskane były przy prowadzonych przez nich szkoleniach, niekoniecznie w trakcie współpracy z tą daną firmą?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 08 cze 2011, 14:19

Jeżeli ofertę składa firma, to referencje mają być na firmę, takie jest moje zdane.

ODPOWIEDZ