jakich dokumentów żądać na potwierdzenie określonych wy

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 31 maja 2011, 11:37

Liczę w tym zakresie na Wasze doświadczenie.
Przygotowuję się do przetargu na paliwo i w opisie przedmiotu zamówienia chcemy napisać, że mają to być co najmniej 2 stacje w każdym wojwewództwie, że 1 z tych 2 musi być czynna całodobowo, że w wojwewództwie w którym znajduje się miasto z siedzibą zamawiającego ma być 1 z 2 w tym mieście oddalona od siedziby zamawiającego nie dalej niż x kilometrów itd. itp. i wszystki jest w porządku tylko moje pytanie jest następujace jakich dokumentów żądać od wykonawcy na potwierdzenie w/w wymagań? OPISÓW? W jaki sposób sprawdzić spełnianie przez potencjalnego wykonawcę wyżej określonych kryteriów????

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 31 maja 2011, 16:26

Wystarczy podać adres stacji i już będziecie mieli określoną lokalizację.

edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 01 cze 2011, 13:02

Zgadzam się, jednak w międzyczasie pojawiła się propozycja aby te wymagania dot. stacji określić jako warunek udziału w postępowaniu w którym jest mowa o dysponowaniu odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówiena i na potwierdzenie poprosić o wykaz stacji - może nawet skonstruować taki wykaz jako załącznik do specyfikacji. ... Może tak być ?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 01 cze 2011, 13:27

Np.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać si wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami.......... , tj. wykażą że na terenie X, dysponują co najmniej X stacjami benzynowymi, na których możliwe będzie dokonywanie bezgotówkowych transakcji zakupu paliwa (np. ON, Pb95 itd.)
I gra :)

edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 01 cze 2011, 14:10

Wielkie dzięki

ODPOWIEDZ