czy można wykluczyć wykonawcę w zapytaniu o cenę

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 01 cze 2011, 13:18

zapytanie o cenę na dostawę tonerów, zaproszenie wysłane e-mailem oraz pocztą do 5 wykonawców, w siwz poprosiliśmy o zaświadczenie z us i zusu, W odpowiedzi otrzymaliśmy 2 oferty z tego jeden wykonawca (w rankingu ofert 2) nie złożył zaświadczenia z us tylko załączył nam oświadczenie w którym informuje nas że nie zalega z płatnościami w us i wymagane zaświadczenie przedstawi w późniejszym terminie ponieważ ze względu na różne adresy zamieszkania i prowadzenia działalności jest sprawdzany w 2 urzędach i że późno otrzymał zaproszenie do składania ofert bo 10 maja - ja e-mailem z zaproszenia wysłałam 4 maja, polecone priorytetem wyszły 6 maja a termin składania ofert upływał 18 maja. Następnie wezwałam go do uzupełnienia brakującego zaświadczenia, pana uzupełnił ale niestety z datą 20 maja czyli nie na dzień składania ofert czyli wykluczenie i co dalej? Czy można go wykluczyć? ale wówczas zostanie mi tylko 1 oferta ta najkorzystniejsza. Jak postąpić w tej sytuacji?

ODPOWIEDZ