Wolna ręka powyżej progów

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
David
Posty: 36
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:07

Post autor: David » 30 maja 2011, 12:24

mam pytanko:

Postępowanie powyżej progów w trybie z wolnej ręki będzie około 10 wykonawców z każdym będzie zawarta umowa na daną część (dlatego też wyszeło ponadprogowo - suma tożsamych) -

i tu jest moje pytanie czy jest jakaś możliwość odstąpienia od żądania wadium ze względu na tryb z wolnej ręki ???

svizer77
Posty: 8
Rejestracja: 30 maja 2011, 12:19

Post autor: svizer77 » 30 maja 2011, 14:17

Nie ma obowiązku żądania wadium w wolnej ręce. Mnie zastanawia podział na częsci zamówienia z wolnej ręki, bo to moim zdaniem świadczy o tym, że zamówienie może zostać zrealizowane przez klilku wykonawców, a to już wyklucza zastosowowalnie wlr. Powyżej progu, tzn., że Prezesa UZP poinformowaliście...

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 30 maja 2011, 15:46

WR to negocjacje z jednym wykonawcą, przypuszczam że chodzi tu o zajęcia pozalekcyjne lub szkolenia?

David
Posty: 36
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:07

Post autor: David » 31 maja 2011, 7:44

Na szczęście póki co nie prowadzę takiego postępowania, ale istnieje pewna doza prawdopodopieństwa że będę musiał... jest podział na kilku wykonawców ponieaż jeden nie byłby wstanie zrealizować tego w jednym czasie w kilku miejscach (zróżnicowana lokalizacja). Np. szkolenialub zajęcia o których wspomniał "Janusz", takim koronnym przykładem byłby też catering.
Znajoma robiła w ten sposób catering dla dzieci, który miał się odbywać na terenie poszczególnych szkół gdzie w każdej była stołóka. Dodoatkowym elementem był fakt że każda stołówka miała już swojego Ajenta - więc był tylko jeden wykonawca. Żaden Ajent (co oczywiste) nie miał zamiaru zmeniać swojej umowy i na kilka godzin udostępniać stołówki. Jedynym rozwiązaniem był wybór innego miejsca, ale tu pojawiał się problem transportu i opieki, a na to nie było pieniędzy.
Uffffff masakre z tym miała, ale na moje szczęście ja będę miał dużo bardziej klarowną sytuację.

ODPOWIEDZ