dwa sprzeczne dokumenty

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
svizer77
Posty: 8
Rejestracja: 30 maja 2011, 12:19

Post autor: svizer77 » 30 maja 2011, 13:59

Witam,
Wykonawca przedstawił dwa dokumenty na potwierdzenie spełniania warunku doświadczenia. Protokół odbioru, w którym stwierdzono, że zamówienie wykonano po terminie i w związku z tym naliczono kary umowne. Wewałem go na podstawie 26 ust. 3 do potwierdzenia doświadczenia. Wykonawca w odpowiedzi przesłał referencje od tego samego zamawiającego dotyczące realizacji tego samego zamówienia i w nich pada stwierdzenie, że usługi zostały zrealizowane z należytą starannością. Gdyby to nie była najtańsza oferta, to jeszcze pół biedy, ale jest najtańsza. Orzecznictwo na temat takiego przypadku milczy. Ja z czymś takim pierwszy raz się spotykam.
Czy nieterminowe wykonanie może być należyte? Uznać referencje, a załaczony do oferty protokół uznać za niebyły..., w sumie równie dobrze mogli nie załączyć takiego dokumentu, a ja i tak wezwałbym do uzupełnienia i nic nie wiedział o opóźnieniu w realizacji usługi, ale teraz wiem.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 30 maja 2011, 15:44

Jeżeli masz dowód że wszystko jest OK, to daj sobie spokój i nie baw się w detektywa ;)

ODPOWIEDZ