wykluczenie wykonacy, odrzucenie oferty tak czy nie?

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 11 maja 2011, 14:55

Witam,
sytuacja jest następująca PN na usługę, procedura krajowa czyli poniżej progów unijnych. Są 4 oferty. Wykonawca zwycięzca/najkorzystniejszy, w tabeli dot. wykazu osób, które będą realizować zamówienie oświadczył że jedna z osób - kierownik- jest pracownikiem. Wykonawca nr 2 tuż po otwarciu ofert zawnioskował o udostępnienie do wglądu oferty najkorzystniejszej- tak też się stało - a następnie złożył nam pisemnie wniosek/prośbę o dokładne sprawdzenie czy wymieniony kierownik jest pracownikiem Wykonawcy najkorzystniejszego, ponieważ z ich wiedzy wynika, że nie. I teraz mam zamiar poprosić wykonawcę najkorzystniejszego o wyjaśnienie tej kwestii- tylko na jakiej podstawie czy w ramach wyjaśnienia treści oferty, czy w ramach złożenia wyjaśnień dot. oświadczeń i dokumentów , o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy?
Zastanwiam się również czy jeżeli np. w ramach wyjaśnień treści oferty lub dokumentów wspomniany Wykonawca poinformuje mnie np. że ten kierownik jest zatrudniony na umowę zlecenie lub że nim tylko dysponuje - to jak postąpić w takiej sytuacji?. Bo wg obecnych przepisów wykonawca może dysponować zasobami podmiotów trzecich, czyli warunek mi spełni, ale co zrobić z tym, że w ofercie złożył fałszywe oświadczenie, czy to jest podstawa do wykluczenia go? - wg mnie nie a do odrzucenia oferty tym bardziej.

lex
Posty: 459
Rejestracja: 23 mar 2010, 12:49

Post autor: lex » 11 maja 2011, 18:24

Tutaj Janusz się rozpisał:

https://przetargi.info.pl/weryfikacj ... -2327.html


bo drugie nie ma przesłanki aby takiego Wykonawcę wykluczyć, a ofertę odrzucić z uwagi na domysły.

Nie możemy też żądać do wglądu umów zawartych pomiędzy Wykonawcą, a osobami zatrudnionymi.

ODPOWIEDZ