jawność postępowania i nie tylko

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 10 maja 2011, 12:04

w zeszłym roku przeprwadziiśmy PN na usługę nadzoru archeologicznego, wybraliśmy pana A. W tym postepowaniu brał udział między innymi pan B. Z panem A podpisaliśmy umowę, po pół roku wypowiedzieliśmy panu A umowę ponieważ nie wywiązywał się ze swoich obowiązków, potem na pozostały okres pełnienia nadzoru w PN wyłoniliśmy całkiem nowego wykonawcę. I dzisiaj odbieram telefon od ówczesnego uczestnika naszego pierwszego postępowania czyli od pana B z pytaniem jak u nas sprawuje się pan A czy nadal z nim współpracujemy i dlaczego nie wykonuje nam tego nadzoru nadal. I teraz pytanie czy ja mogę mu udzielać takich informacji ? Wiem, że postępowanie jest jawne, ale umowa ma miejsce juz po postępowaniu czy ja mogę i w jakim stopniu dzielic się informacją że umowa została rozwiązana z powodu niewywiązywania się przez pana A z obowiązków? Ja nie wiem w jakim celu pan B pyta o pana A - mogę się tylko domyślać?

lex
Posty: 459
Rejestracja: 23 mar 2010, 12:49

Post autor: lex » 10 maja 2011, 12:49

Tutaj należy zachować formę pisemną, jeśli przedstawi wniosek o udostępnienie danych, etc stanowiących informację publiczną wówczas będziesz miała czarno na białym w jakim zakresie i na jakiej podstawie żąda, a domysły tutaj nie wchodzą w przesłanki negatywne odnośnie nie udostępnianie takich informacji.

edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 11 maja 2011, 14:57

Też tak myślała,. Dziękuje.

ODPOWIEDZ