NzO cena w ofercie wstepnej.

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
MariuszT
Posty: 19
Rejestracja: 11 sty 2008, 8:52

Post autor: MariuszT » 10 maja 2011, 11:34

W negocjacjach z ogłoszeniem (usługi cateringowe) zaprosiłem wykonawców do składania ofert wstępnych. Są podane dwa kryteria cena i menu. Niestety w zaproszeniu przy składaniu ofert wstępnych nie wydrukowałem odnośnika o niepodawaniu w ofercie cen , jedynie o złożenie przykładowego menu. W dalszym etapie miały się dopiero odbyć negocjacje.Niestety oferenci złożyli na formularzach ofertę i menu i cenową. I teraz pytanie czy muszę unieważnić postępowanie ? Czy mogę to jakoś poprowadzić dalej.

lex
Posty: 459
Rejestracja: 23 mar 2010, 12:49

Post autor: lex » 10 maja 2011, 12:45

ja bym unieważnił, a spełniłeś przesłankę na stosowanie nzo?

MariuszT
Posty: 19
Rejestracja: 11 sty 2008, 8:52

Post autor: MariuszT » 10 maja 2011, 13:09

Przesłanka na podstawie art 55 ust1 pkt 2 gdy zamawiąjący nie może dokonać wcześniejszej wyceny usług. A wracając do mojego pytania, jeśli nawet dostałem ofertę cenową, to czy mimo wszystko nie mogę prowadzić dalej postępowania i negocjować dalej. Ustawa mówi jasno że oferta nie może mieć tych cen, ale drążę dalej, bo mimo że to ja zawaliłem to wszystkim szkoda czasu. Dodatkowo zapytam, jeśli unieważnić to na jakiej podstawie prawnej.

lex
Posty: 459
Rejestracja: 23 mar 2010, 12:49

Post autor: lex » 10 maja 2011, 13:43

pamiętaj na zapis przesłanki odnośnie "wyjątkowych sytuacji" :)

przy unieważnieniu powołał bym się na art. 93 ust. 1 pkt 7 tak na zdrowy rozsądek

ODPOWIEDZ