szacowanie wartości a potencjalni wykonawcy

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Gordon
Posty: 177
Rejestracja: 31 mar 2011, 22:25

Post autor: Gordon » 18 kwie 2011, 16:51

Dzień Dobry:) przy szacowaniu wartości zamówienia przed PN zwróciłem się do kilku firm pisemnie o przedstawienie oferty dodając, że jest to na podst art 33-35 pzp do oszacowania wartości zamówienia, ile powinniśmy mieć zabezpieczonych środków finansowych na realizację zamówienia w trybie PN. dot: ceny kursów na spawacza,

część firm bez problemu przedstawiła ceny na piśmie ale jedna powołała się na art 24.2.1 pzp.???

uzyskane potrzebowałem do oszacowania.

co z tym fantem zrobić? moim zadanie nie ma tu problemu gdyż nie przygotowuje ta firma postępowania
czy jednak zachodzi tu kolizja????? :)

Gordon
Posty: 177
Rejestracja: 31 mar 2011, 22:25

Post autor: Gordon » 18 kwie 2011, 17:25

Zapomniałem dodać, że dotyczy to projektów unijnych czy przy usłudze dostarczania posiłków również może wykoanwca wystąpić z taką sugestią - 24.2.1 pzp hmmm ...?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 18 kwie 2011, 18:09

Przecież potrzebujecie cen rynkowych (jeżeli dobrze rozumiem) do oszacowania wartości zamówienia, jeżeli tak to jest tutaj wszystko OK.

Gordon
Posty: 177
Rejestracja: 31 mar 2011, 22:25

Post autor: Gordon » 18 kwie 2011, 18:25

muszę oszacować i mieć na to podkładki papierowe 3 szt. - takie są wytyczne w POKL jakie dostaliśmy z centrali

ja wychodzę z założenia, że zamawiający wykluczając musi udowodnić że:
cyt
1) istnieje związek przyczynowo - skutkowy pomiędzy czynnościami związanymi z przygotowaniem postępowania o zamówienie publiczne a czynnością sporządzenia oferty

2) wykonawca posługując się w celu sporządzenia oferty osobą uczestniczącą w dokonywaniu czynności związanych z przygotowaniem postępowania utrudnił uczciwą konkurencję (np. miał przewagę konkurencyjną nad innymi wykonawcami)".

ale nie do końca jestem pewny? spróbuje jutro to przedstawić temu potencjalnemu wykonawcy, zobaczymy co odpowie? hm

Gordon
Posty: 177
Rejestracja: 31 mar 2011, 22:25

Post autor: Gordon » 18 kwie 2011, 18:33

Panie Januszu a można kilka zdań tytułem komentarza do tej kwestii, dla rozjaśnienia tematu z góry bardzo dziękuję:)

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 18 kwie 2011, 18:38

Ale to tylko potrzebne do szacunku!, równie dobrze może być tak że chcę zakupić urządzenie X, skąd mam mieć dane do szacunku?, tylko i wyłącznie za pomocą cen rynkowych, dzwonię więc lub wysyłam zapytanie o przedstawienie ceny, lub też ściągam ze strony internetowej aktualne ceny danych urządzeń, z tego obliczam średnią i gra!, nie ma to nic wspólnego z art 24.2.1.

Gordon
Posty: 177
Rejestracja: 31 mar 2011, 22:25

Post autor: Gordon » 18 kwie 2011, 18:51

Tak tylko do szacunku, ale na przykład z dostarczaniem posiłków dla uczestników zajęć w ramach projektu jest ten sam problem, że większość barów, mniejszych i większych mają strony internetowe rzadko kiedy,

a jeżeli mają to rozumiem że mogę wydrukować menu i zrobić:

12 zł + 13 zł + 15 zł = 13,33 zł średnia cena posiłku i gotowe

ODPOWIEDZ