zabezpieczenie nalezytego wykonania umowy

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
agatamina
Posty: 30
Rejestracja: 02 lut 2011, 10:26

Post autor: agatamina » 14 kwie 2011, 8:23

Witam mam wielki problem z zabezpieczeniem należytego wykonania umowy. Zajmuję się przetargami od niedawna i szczerze mówiąc mam małe pojęcie o tym. Jestem po prostu na zastępstwie.
Ostatnio mieliśmy przetarg na termomodernizację budynków. Były to dwa przetargi o podobnym zakresie wykonania robót ale chodziło o budynki w dwóch różnych miejscowościach z różnym kosztorysem. Nie wiem jaki sposobem szczerze mówiąc w SIWZ zamiast 5% wpisane zostało 0,5% zauważyłam to w sumie niedawno mimo wielokrotnego przeglądania SIWZ kiedy wykonawcy wnieśli wymagane zabezpieczenie. Umowy zostały już podpisane bo zależało nam na czasie nie ukrywam. Nie wiem teraz jak rozwiązać ten problem zwłaszcza, ze dokumentacja tego przetargu musi być przekazana Urzędowi Marszałkowskiemu gdyż obie termomodernizacje finansowane są z funduszu Unii Europejskiej.
Czy można by było ewentualnie zwrócić się do Wykonawców o umieszczenie wyższego zabezpieczenia należytego wykonania umowy i zamieścić ogłoszenie lub pismo wyjaśniające o omyłkowym zapisie w SIWZ??
Będę wdzięczna za pomoc.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 14 kwie 2011, 8:28

Niestety już jest po fakcie, jest to naruszenie za które możecie otrzymać korektę finansową, ale proszę być dobrej myśli bardzo często nic się nie dzieje, na dzień dzisiejszy proszę już nic nie poprawiać.

agatamina
Posty: 30
Rejestracja: 02 lut 2011, 10:26

Post autor: agatamina » 14 kwie 2011, 8:39

Mam nadzieję, że nic się nie stanie. W takim razie nic się będę poprawiać.

ODPOWIEDZ