przetarg dowożenie dzieci do szkół

Wszystkie zagadnienia związane ze stworzeniem poprawnej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia - omówienie SIWZ
eventnement
Posty: 41
Rejestracja: 23 lis 2010, 21:23

Post autor: eventnement » 02 kwie 2011, 15:22

Witam,

Chciałbym wziąć udział w przetargu na dowożenie dzieci do szkół. Mój ojciec posiada firme transportową która zajmuje się realizacją tego typu usług od wielu lat. Chcę zarejestrować swoją działalność, ale dopisać się do Ojca licencji, na wykonywanie transportu. Jednak każdy zamawiacz wymaga udokumentowanego doświadczenia.

Moje pytanie: Czy jeśli bede na licencji jego firmy, to zamaiwający będzie mógł uznać to jako doświadczenie mojej firmy?

lub czy istenieje jakakolwiek możliwość, aby zakwalifikowali doświadczenia fimy mojego ojca, jako mojej firmy?

Z góry dziękuje i życzę miłego dnia :)

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 02 kwie 2011, 16:53

Zawsze można powołać się na doświadczenie podmiotu trzeciego w tym wypadku Twojego ojca, jeżeli sam założysz firmę doświadczenia nie będziesz posiadał.

eventnement
Posty: 41
Rejestracja: 23 lis 2010, 21:23

Post autor: eventnement » 02 kwie 2011, 18:29

Czyli, według Pana oferta raczej nie powinna zostać odrzucona?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 02 kwie 2011, 20:36

Jeżeli wymagane było doświadczenie to należy skorzystać z wiedzy i doświadczenia podmiotu trzeciego przedstawiając pisemne zobowiązanie tego podmiotu art. 26 2b ustawy Pzp, , jeżeli zakłada Pan swoją firmę to doświadczenia brak, dlatego jest art.26 2b, powodzenia.

eventnement
Posty: 41
Rejestracja: 23 lis 2010, 21:23

Post autor: eventnement » 03 kwie 2011, 11:56

Kolejna ogromna pomoc z Pana strony. Serdecznie dziękuje!

eventnement
Posty: 41
Rejestracja: 23 lis 2010, 21:23

Post autor: eventnement » 05 kwie 2011, 13:30

Jeszcze raz muszę zawrócić głowę.

czy oświadczenie o spełnianiu warunków zawarte w siwz powinno zostać zmienione?
tzn. zamawiacz w swoim oświadczeniu napisał tak:
6. Dysponujemy niezbędną wiedzą i doświadczeniem, a także potencjałem ekonomicznym
i technicznym oraz pracownikami zdolnymi do wykonania zamówienia.

a ja zgodnie z art. 26 2b powinenem napisać:
5. polegam na potencjale technicznym i osobach zdolnych do wykonania zamówienia oraz na wiedzy i doświadczeniu innego podmiotu i posiadam pisemne zobowiązanie tego podmiotu do oddania mi do dyspozycji niezbędnych zasobów na czas realizacji zamówienia – w załączeniu wymagane dokumenty.

(jakoże posiadam gotówke, bazuje na własnym potencjale ekonomicznym)
Czy zmienienie oświadcenia jest dozwolone?

Aha, zamawiacz wymaga jeszcze umowy lub referencji potwierdzających wykonywanie tego typu usług w ciągu ostatnich 2 lat. Czy przedstawić referencje ojca firmy?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 05 kwie 2011, 15:37

Nic nie zmieniać jest dobrze, jeżeli korzystasz z doświadczenia ojca to oczywiście jego referencje.

ODPOWIEDZ