wolna reka??

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
marcichy
Posty: 85
Rejestracja: 12 maja 2010, 12:24

Post autor: marcichy » 01 kwie 2011, 8:07

witam,
w palnie finansowym mam do wydania na meble powiedzmy 150.000 zł., wiec zakladam ze zakupy mebli odbywac beda sie zgodnie z ustawa PZP. Planujac przetargi wychodzi, ze bedzie ich ok 3-4 (meble biurowe, laboratoryjne). Przetargi moga powtarzac sie w zakresie przedmiotu (planowany jest zakup mebli biurowych dla kilku roznych dzialow - ale dla kazdego dzialu oddzielnie, no moze cos sie polaczy - zobaczymy;).

Oglaszam piersze postepowanie na 3 czesci (jeden wykonawca bedzie mial problem ze skompletowaniem wszystkiego - prosze mi wierzyc, choc nie ma rzeczy niemozliwych):
a) biurka 5 szt , b)krzesla , fotele 20 szt, c)szafy na wymiar 5 szt, - wartosc calosci 90.000 zł brutto/ po 30.000 na kazda czesc.
I teraz gdyby na jedna lub dwie czesci nie zostala zlozona oferta to moglbym - czesc lub czesci (2) - zakupic poza ustawa PZP. Trzymajac sie zasady, ze postepowanie sie odbylo, nikt oferty nie zlozyl, czesc jest ponizej 14 tys Euro, wiec teraz dokonam zakupu bez ustawy Pzp.

Ale....
.....pozostaje mi jeszcze drugi, trzeci i czwarty przetarg na lacznie 40 tys zł. tez na a) biurka, b)krzesla, fotele, c)szafy na wymiar.

wydaje sie, ze tej czesci z pierwszego przetargu nie moge oddzielic od pozostalych palnowanych zakupow. Sumuje ta czesc i reszte zaplanowana - wychodzi powyzej 14 tys Euro, wiec samej tej czesci (mimo, ze jest ponizej 14 tys euro kupic nie moge).


Zastanawiam sie nad innym rozwiazaniem, oczywiscie zawsze moge dolaczyc ta czesc z pierwszego postaepowania do nastepnego ale to nastepne bedzie za pare miesiecy a ja potrzebuje tych rzeczy teraz.

Oglosze wiec nowe postepowanie ale tylko na ta jadna czesc z pierwszgo postepowania (na ktora nie bylo ofert) i gdy nikt nie zlozy znow oferty to...... czy moge wtedy na ta czesc zastosowac wolna reke 67.1.4?? Przede mna nastepne postepowania na meble a dla tego zakresu zamowienia mialbym juz 2 postepowania w ktorych nikt nie zlozyl oferty.

Problem dotyczy (czesc postepowania) mebli na wymiar, nie jest ich duzo i watpie by komus chcialo sie szykowac oferty, jak zlozy to ok ale malo prawdopodobne. Jak polacze to z gotowymi meblami to dostawcy gotowych mebli ze wgledu na te robione na wymiar nie beda chciali brac w tym udzialu.

dlatego szukam dojscia do wolnej reki

pozdrawiam

Soltag
Posty: 104
Rejestracja: 20 mar 2007, 17:40

Post autor: Soltag » 01 kwie 2011, 11:47

Moim zdaniem jeżeli ogłosisz jeszcze raz na te części nierozstzrygnięte i znowu np nie wpłyną oferty to wtedy bedziesz miał podstawę do zastosowania zamówienia z wolnej ręki w trybie art 67 ust 1 pkt 4 ustawy pzp.


Jeżeli chodzi o pierwszą część pytania, to waham się ale nie wiem czy bym nie pokusiła się o udzielenie zamówienia stosownie do wartości tych nierozstrzygniętych ( ale to narazie pierwsza myśl - poszukam coś na ten temat i danm znać chyba że ktos juz ma taki przypadek rozpracowany - chętnie poznam opinie w tym zakresie)

ODPOWIEDZ