Brak uzupełnień w wyznaczonym terminie

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
Dorota2804
Posty: 11
Rejestracja: 04 lis 2010, 9:55

Post autor: Dorota2804 » 23 mar 2011, 14:08

Może ktoś miał taki przypadek:
Po dokonaniu przeglądu złożonych ofert okazało sie, że muszę wezwać wykonawcę do uzupełnienia dokumentów. Wyznaczyłam termin i wyłałam pismo pocztą. To samo pismo (żeby Wykonawca juz wczesniej mugł siezapoznac z trescia pisma) zawsze wysyłam faksem. W momencie wysłania okazało się, że Wykonawca nie posiada faksu.
Wykonawca nie wniósł wymaganych uzupełnień w wyznaczonym terminie, gdyż twierdzi, że do upływu terminu złożenia wyjaśnień nie otrzymał pisma pocztą (na dzień dzisiejszy nie mam zwrtoki więc nie mogę potwierdzic czy mówi prawdę). Wiem jednak, że zapoznał się z treścią pisma, gdyż przesłałam mu je e-mailem (zgubiło mnie moje "dobre serduszko" bowiem, w SIWZ Zamawiający miał zapis, iż nie wyraża zgody na przekazywanie korespondencji drogą elektroniczną). Co jest najlepsze w dniu upływu terminu na wniesienie uzupełnień zadzwonił do mnie i powiedział, że nie ma jeszcze pisma drogą pocztową więc uzupełnień nie wniesie, bo nie ma jeszcze jednego dokumentu (wymsknęło mu się w trakcie rozmowy). Podejrzewam, iż specjalnie nie odebrał poczty.
Co powinnam teraz z tym zrobić:
- ponownie wezwać do uzupełnienia tych samych dokumentów wyznaczając nowy termin - z tego co wiem to nie powinno się wzywać kolkakrotnie do uzupełniania tych samych dokumentów,
- poczekac , aż otrzymam zwrotkę i wtedy zweryfikowac daty,
- a moze od razu odrzucić?

Bede wdzieczna za odpowiedź

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 23 mar 2011, 14:25

Proszę poczekać na otrzymanie zwrotki, to zadecyduje dalej w sprawie, wzywać ponownie do uzupełnienia tego samego dokumentu NIE WOLNO!

Dorota2804
Posty: 11
Rejestracja: 04 lis 2010, 9:55

Post autor: Dorota2804 » 23 mar 2011, 14:31

Dziękuję, też tak mi się wydawało.
Zadałam też to pytanie swojemu radcy prawnemu i otrzymałam inną odpowiedź , a mianowicie: wysłać ponowne wezwanie do uzupełnień.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 23 mar 2011, 14:42

No nie!!!!, Radcy, brak mi słów.

Dorota2804
Posty: 11
Rejestracja: 04 lis 2010, 9:55

Post autor: Dorota2804 » 23 mar 2011, 14:53

Jeszcze raz dzięki.

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 23 mar 2011, 14:57

Spoko ;)

Dorota2804
Posty: 11
Rejestracja: 04 lis 2010, 9:55

Post autor: Dorota2804 » 31 mar 2011, 11:15

Witam ponownie, dot. powyższej kwestii, a mianowicie,

wezwany Wykonawca wnióśł uzupełnienia 28.03.2011 r. (bo tak rzekomo odebrał pismo - ja nadal nie mam zwrotki). Wszelkie pisma sa z tą datą.
Wezwałam, go m.in. do uzupełnienia wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia (ZAŁĄCZNIK nr 6 do SIWZ) – brak w wykazie wskazania osoby kierującej - koordynatora. W SIWZ miałam wskazane, że koordynator musi posiadać wymagane przepisami ustawy Prawo budowlane uprawnienia w odpowiedniej specjalności bez ograniczeń, przy czym koordynator powinien posiadać uprawnienia bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej w zakresie budownictwa ogólnego.
Oświadczenie - (wykaz) było w formie tabeli, gdzie Wykonawca miał wpisać: 1.nazwisko i imię, 2.kwalifikacje zawodowe, 3.proponowane stanowisko, 4.doświadczenie zawodowe (w latach) wykształcenie, 5.zakres wykonywanych czynności). Wykonawca złożył uzupełnienia; wskazał do wykazu dodatkową osobę, jednak informacji nie zawarł ww. danych w formie tabeli lecz w piśmie przewodnim.
Napisał tak: Osoba koordynującą będzie XXX upr. bud. nr .../.......; przynależność do izby nr .............; doswiadczenie 20 lat. Próbowałam przypisac powyższe dane do tabeli, ale wg wg mnie brakuje kwalifikacji zawodowych (z przedstawionych danych nie wiem czy osoba ta ma wymagane w SIWZ uprawnienia) oraz brak wykształcenia.

Co powinnam zrobić? Skoro raz wzywałam juz go do uzupełnienia tego dokumentu, to nie mogę zrobic tego po raz drugi. Czy powinnam tego Wykonawcę wykluczyć - art. 24.2.4 a następnie odrzucić 24.4? A może odrzucić na podstawie 89.1.2?

Pomocy?????

ODPOWIEDZ