Zapytanie ofertowe - kiedy trzeba unieważnić?

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
pusia
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2011, 22:39

Post autor: pusia » 19 mar 2011, 22:57

Opiszę swój przypadek, który wzbudza wątpliwości.
Szefowa przesłała mi zapytanie ofertowe oraz cztery adresy emailowe gdzie miałam wysłać zapytanie ofertowe.
Tak się złożyło że wysłałam tego dnia tylko trzy bo musiłam wykonać pilniejsze obowiazki służbowe. Czwarte zapytanie wysłałam na drugi dzień. Moja szefowa codziennie wypytywała się czy przesyłane są oferty i na jaką kwotę?
W ostatnim dniu przyjmowania ofert spłyneła oferta od firmy do której wysłałam o jeden dzień pózniej zapytanie.
W ofercie było napisane: W odpowiedzi na emaila z dnia..... i tu przeżyłam szok bo wpisany był dzień w którym wysłałam zapytanie ofertowe tylko do trzech firm, do tej firmy tego dnia nie wysłałam. A chcę zaznaczyć że ta oferta jest najkożystniejsza, i dla mnie podejżana. Zaczełam rozmawiać na ten temat z szefową ona się bardzo zdenerwowała dlaczego do wszystkich firm razem nie wysłałam, i kazała mi do tej firmy napisać emaila o skorygowanie daty w ofercie. Nie zgodziłam się. Poprosiłam ją o przesłanie takiego polecenia mi emailem. Pani licytowała się ze mną z godzinę aż w końcu napisała mi polecenie w emailu, a ja wysłałam prośbę do tej firmy o wyjasnienie.
Bardzo proszę o podpowiedz w tej kwestii bo nie chcę mieć problemów przy kontroli.
A nie bardzo znam się na zamówieniach publicznych

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 19 mar 2011, 23:19

Z tego co piszesz to postępowanie do 14000 euro, jeżeli tak to przepisy ustawy nie obowiązują a wasz wewnętrzny regulamin (jeżeli posiadacie), z tego co czytam to wnioskuję że ta ostatnia firma miała wygrać :), co zresztą wnioskować można po zachowaniu "szefowej", co zrobić......, to już nie będę się wypowiadał publicznie.

pusia
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2011, 22:39

Post autor: pusia » 19 mar 2011, 23:28

Tak to postępowanie 14000 euro. Bardzo proszę o emaila co zrobić z tą sprawą. Z góry dziękuje:-)

ODPOWIEDZ