Obowiązkowy i nieobowiązkowy

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
lex
Posty: 459
Rejestracja: 23 mar 2010, 12:49

Post autor: lex » 24 lut 2011, 10:03

Pytanie dziwne:)

W ogłoszeniach w Biuletynie UZP, mamy możliwość ogłaszania postępowań poniżej 14 tys, w tym celu zaznaczamy je jako nieobowiązkowe, rozumiem że w takich przetargach stosujemy przepisy ustawy lub regulaminów wewnętrznych stosownie do treści ogłoszenia?

Jeśli dane postępowanie ustalone zostało na wartość poniżej 14 tys, natomiast wiem że za parę miesięcy znów będzie takie postępowanie na podobną wartość, wówczas po zsumowaniu tych dwóch zadań wychodzi wartość powyżej 14 tys, czy przy zadaniu 1 i 2 określam postępowanie jako obowiązkowe, bo tak robiłem i teraz się zastanawiam...

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 24 lut 2011, 10:46

Wartość takich zamówień powinna być sumowana jeżeli wiecie że za jakiś czas będzie zapotrzebowanie na to samo zamówienie.

lex
Posty: 459
Rejestracja: 23 mar 2010, 12:49

Post autor: lex » 24 lut 2011, 11:44

Dokładnie sumowałem, a co tym terminem "nieobowiązkowe"? Stosować jak uważam za stosowne, tzn. jak posiada jednostka regulamin wewnętrzny to stosuje go, natomiast w wypadku gdy nie posiada regulaminu i skorzystam chociażby z jednego przepisu ustawy to stosuję ją do końca postępowania...

Ale czy sam fakt ogłoszenia w biuletynie nie pociąga za sobą już właśnie skorzystania z przepisu ustawy?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 24 lut 2011, 11:49

Jeżeli sumujecie to automatycznie takie ogłoszenie jest obowiązkowe (jeżeli przekracza 14 000 euro, natomiast samo opublikowanie ogłoszenia jako nieobowiązkowe nie świadczy o tym że trzeba stosować przepisy ustawy - nie stosuje się.

ODPOWIEDZ