Dopuszczenie ofert innych niż zapisy SIWZ, zapytania

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Nieczytelny
Posty: 9
Rejestracja: 03 lut 2011, 15:22

Post autor: Nieczytelny » 03 lut 2011, 15:44

Witam, Jestem nowy na forum i świeżutki w zamówieniach więc proszę o wyrozumiałość jeśli pytam o oczywiste rzeczy :)

Sprawa wygląda tak:
Przetarg na dostawę sprzętu, powyżej progów unijnych:
1. Ogłoszony w biuletynie UE, ale tam prawie wszędzie dałem odnośniki do SIWZ, który zawiera wszystkie (mam nadzieję) wymagane informacje
2. Ogłoszony na stronie internetowej Zamawiającego
3. Opublikowany SIWZ

Już po 2-3 dniach okazuje się, że zapisy dotyczące urządzeń są mało precyzyjne i trzeba to uzupełnić.... W międzyczasie spływają zapytania, które potwierdzają przypuszczenia.

4. po 6 dniach od ogłoszenia wprowadzam poprawki do SIWZ (głównie doprecyzowanie specyfikacji urządzeń) - przedłużenie terminu składania ofert o 7 dni
5. Publikacja sprostowania w biuletynie UE
6. publikacja na stronie zamawiającego

dalej spływają zapytania, których treść i odpowiedzi są publikowane na stronie zamawiającego (bo nie wiadomo kto pobrał SIWZ) bez podania źródła oraz odpowiadam bezpośrednio wykonawcom. Okazuje się, że:
a. są dwa błędy formalne w SIWZ dotyczące dokumentów podmiotowych wykonawców
b. jedno z urządzeń wymaga sporej zmiany specyfikacji technicznej (możliwy większy krąg dostawców)

7. po 14 dniach od ogłoszenia zamówienia publikuję nowe SIWZ , tym razem chyba końcowe, bez błędów :)
8. Publikacja sprostowania w biuletynie UE
9. publikacja na stronie zamawiającego


I teraz pytania:
1. czy walnąłem jakieś niewybaczalne błędy?? wszytko jest przejrzyste, aż do bólu
2. Co z listą udzielonych zapytań i odpowiedzi?? Sporo odpowiedzi się zdezaktualizowało. Czy zostawić stara listę, a pozmieniać odpowiedzi? czy stworzyć nową listę tylko z nowymi pytaniami/odpowiedziami? Czy może przepisać stare zapytania udzielić nowych odpowiedzi i dopisywać nowe zapytania???

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 03 lut 2011, 16:02

Zostawić wszystko i prowadzić dalej, przynajmniej jest wiadomo co w trakcie zostało zmieniane.

ODPOWIEDZ