ubezpieczenie nnw pracowników

Ustawa Prawo zamówień publicznych i jej interpretacja. Praktyczne problemy ze stosowaniem ustawy przy prowadzeniu postępowania o zamówienia publiczne
edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 30 gru 2010, 12:40

Witam,
dzisiaj chciałam podyskutować na temat ubezpieczeń pracowniczych od następstw nieszczęśliwych wypadków itp. Już wiemy, że pomimo różnych sprzecznych opinii na ten temat wg UZP i UE powinniśmy wyłaniać ubezpieczyciela przy zastosowaniu ustawy pzp. Czy ktoś z Was może już przeprowadzał tego typu postępowanie? a może gdzieś natknał się na specyfikację która oprócz typu ubezpieczenia i wysokości składki określa również szczegółowe warunki tego ubezpieczenia? Czy napewno dobrym pomysłem jest sugerować się tylko ceną skoro wg mnie przykładowo b.ważną informacją jest całkowita kwota na jaką jestem ubezpiezona? Wysokość składki jest ważna ale czy najważniejsza w momencie gdy chodzi o ubezpieczenie naszego życia? nie wiem, osobiście uważam że robienie przetargu na ubezpieczenia jest niedorzeczne ponieważ to z mojego wynagrodzenia są potrącane składki oraz dlaczego ja nie mogę sobie zadecydować na jakich warunkach ubezpieczenie mi najbardziej odpowiada????? Co sądzicie o tym wszystkim i jakie macie już doświadczenia w tym temacie? Jestem bardzo ciekawa, może ktoś mi coś podpowie praktycznego?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 30 gru 2010, 13:12

Osobiście sądzę, że grupowe ubezpieczenia pracowników których składki odprowadzane są z pensji to komplentna masakra!!!
Prezes UZP wystąpił do Komisji Europejskiej z pytaniem, czy prawidłowe jest traktowanie za zamówienia publiczne umów grupowego ubezpieczenia na życiem skoro są one finansowanych ze składek pracowników.
Komisja Europejska 31 marca 2010 r. udzieliła odpowiedzi, która potwierdziła stanowisko UZP odnośnie obowiązku stosowania dyrektyw unijnych przy zawieraniu umów grupowego ubezpieczenia pracowników. Nie zmienia, zdaniem Komisji, tego fakt, że składki są opłacane z wynagrodzeń pracowników, wpływ na wybór ubezpieczyciela mają rady pracownicze, a także powiązanie grupowego ubezpieczenia ze stosunkiem pracy.
Sądzę że z czasem się to zmieni i zostanie to wyłączone z reżimu stosowania ustawy ZP
Gdzieś miałem jeszcze fajną opinię w temacie, ale muszę poszukać.

lex
Posty: 459
Rejestracja: 23 mar 2010, 12:49

Post autor: lex » 21 sty 2011, 12:18

Janusz znalazłeś może opinie wyżej wspomnianą?

David
Posty: 36
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:07

Post autor: David » 21 sty 2011, 12:21


lex
Posty: 459
Rejestracja: 23 mar 2010, 12:49

Post autor: lex » 21 sty 2011, 13:53

Dzięki David, ale chodziło mi o ta "ciekawą" Janusza :)

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 21 sty 2011, 13:58

Sorry nie było czasu.

lex
Posty: 459
Rejestracja: 23 mar 2010, 12:49

Post autor: lex » 21 sty 2011, 14:23

ok :) rozumiem

ODPOWIEDZ