SIWZ-wykluczenie

Wszystkie zagadnienia związane ze stworzeniem poprawnej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia - omówienie SIWZ
krzysztofveldi
Posty: 3
Rejestracja: 22 gru 2010, 18:21

Post autor: krzysztofveldi » 22 gru 2010, 18:45

Proszę o radę.
W SIWZ zamawiający określił przedmiot zakupu jako robot ręczny, dopuszcza się elektryczny... i naturalnie podłaczył wzór oferty w którym wpisywało się tylko cenę, bo jedynym kryterium wyboru była cena.
Moja oferta okazała się najbardziej korzystna cenowo. Zamawiający poprosił mnie o wyjaśnienie złożonej oferty - o sprecyzowanie czy oferuję robot ręczny, czy elektryczny.
Z informacji uzyskanych wiem że Zamawiający chce wykluczyc moją ofertę, gdyż doszedł do wniosku że w jego warunkach korzystniejszy będzie dla niego robot elektryczny. Co robić? Jak odpowiedzieć na jego żądanie?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 22 gru 2010, 20:02

Zamawiający nie ma prawa i podstaw do wykluczenia, skoro dopuścił ręczny i elektryczny.

krzysztofveldi
Posty: 3
Rejestracja: 22 gru 2010, 18:21

Post autor: krzysztofveldi » 22 gru 2010, 20:07

tak też myslę, tylko jak sformułować odpowiedź. Udzielić informacji, że oferuję robot ręczny i i podać parametry (mimo ze ich nie żądał w SIWZ), czy rozpisywać się szerzej że .....zgodnie z SIWZ mozna było zaoferowac ręczny oraz dopuszczało się elektryczny więc w mojej ofercie korzystniejszy cenowo jest ręczny więc taki zaproponowałem itd...

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 22 gru 2010, 21:26

To jaki chcecie zaoferować to już chyba Wy wiecie dokładnie, jakby tutaj nie odpowiedzieć, będzie dobrze, ręczny lub elektryczny, a Zamawiający może wam "skoczyć" ;)

ODPOWIEDZ