istotność i nieistotność dokonywanych zmian

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 16 gru 2010, 13:08

No i jest nowy wątek w mojej sprawie dot. usług telefomnii komórkowej (pisałam już o niej dzisiaj). PN na usługi telefonii komórkowej z dostawą 74 kart SIM. W SIWZ nie przewidziano żadnych zmian umowy, ale przewidziano zamówienia uzupełniające. Trzeba dokupić 4 nowe karty - zakres usług na tych kartach taki sam jak na pozostałych 74. Decydujemy się na nową umoę dla tych 4 kart, a tu informacja od wykonawcy że oni nie mogą nam stworzyć nowej umowy nowego pakietu kart na tych samych warunkach. Mogą tylko aneksem zmienić ilość kart sim do pierwotnej umowy i doliczyć abonament za te karty oczywiście w tej samej wartości co pozosałe więc zmieniamy tylko ilość kart nie zmieniamy warunków i zasad świadczonych nam usług. Jak postąpić w takiej sytuacji bez wyjścia, ponieważ aneks nie wchodzi w grę przy zamówieniach uzupełniających, a nowej umowy nam nie stworzą bo system ich nie puszcza. Czy zgodzić sie na ten aneks i argumentować to nieistotnością zmian? Bo przecierz czy ogłaszalibyśmy przetarg na 74 czy 78 kart to nie miałoby wpływu na krąg wykonawców, ważne było jaki zakres usług chcemy mieć zapewnione w tym pakiecie. A może jest jeszcze jakieś inne rozwiązanie, którego ja nie znam? Szczęściem w nieszczęściu jest fakt że wartość postępowania jest poniżej progów unijnych a wartość tych nieszczęsnych kart to zaledwie 4000 zł. ???????????

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 16 gru 2010, 13:46

Można powołać się na nieistotność, uzasadniając tym samym opisaną sytuację, z usługami telefonicznymi, jak i energia i jeszcze kilka innych zawsze jest kłopoty, pewne usługi i dostawy można powiedzieć żądzą się własnymi prawami.

edytab
Posty: 334
Rejestracja: 09 cze 2008, 9:01

Post autor: edytab » 17 gru 2010, 8:45

Dokładnie i dziękuje, a tak refleksyjnie na temat zamówień publicznych (jeżeli można na ten temat mieć refleksje) to wg przepisów wszystko jest jasne i klarowne, opisane i wyspecyfikowane, a życie to koryguje i to maksymalnie :) dopiero 3 lata pracuje w zamówieniach a może aż mam za sobą ok 100 postępowań i jeszcze mi się nie zdażyło aby ogłosić, wybrać szybko tą najkorzystniejszą i podpisujemy umowę zawsze coś musi być nie tak :) Jest wesoło!!!!!

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 17 gru 2010, 8:56

To tak jak u mnie :)

ODPOWIEDZ