zamówienie uzupełniające

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
pakolito2
Posty: 19
Rejestracja: 13 paź 2010, 20:32

Post autor: pakolito2 » 14 gru 2010, 22:09

28 kwietnia br podpisałam umowę na usługę wywozu odpadów komunalnych zgodnie z przeprowadzonym postępowaniem przetargowym - przetarg nieograniczony , ogłoszony ostaniego dnia marca. W specyfikacji Zamawiający przewidział zamówienia uzupełniające zgodnie z art.67 ust.1 pkt.6 , jak równiez możliwość dokonania zmian umowy , z powodu okoliczności, kórych nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy np.:
- zmiana wielkości zasobów w trakcie realizacji przyszłej umowy spowodowanych między innymi: zmianą zarządcy nieruchomości , przejęciem nieruchomości przez właścicieli , zmianą formy własności nieruchomości, przejęciem w zarząd nowych nieruchomości ,
- zmianą w uzasadnionych przypadkach wielkości pojemników i częstotliwości wywozów .
W dniu 19 pażdziernika br. przejęliśmy do administrowania , przekazaną około trzy lata temu nieruchomośc po rewitalizacji. W chwili obecnej lokale zaczynaja już być zasiedlane , a tym samym zaistnaiła koniecznośc wstawienia pojemników na odpady dla najemców nieruchomości.
Proszę o pomoc jak rozwiązać ten problem , bo moja opinia i radcy prawnego różnią się od siebie . Radca uważa, iz nie mogę ani sporządzić aneksu do umowy, ani też skorzystać z z art. 67 ust.1 pkt.6 i udzielić zamówienie z wolnej ręki dotychczasowemu wykonawcy usługi.
Z góry dziękuję ,trochę pali mi się grunt pod nogami , bo swięta blisko , a lokatorzy będą się wprowadzać bardzo szybko, i śmieci mogą ich zasypać.

pakolito2
Posty: 19
Rejestracja: 13 paź 2010, 20:32

Post autor: pakolito2 » 15 gru 2010, 19:46

halo czy nikt nie może mi udzielić choć małej podpowiedzi w mojej sprawie

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 15 gru 2010, 20:59

No to na co czekacie, uzupełniające wchodzą w grę jak też aneks do umowy, w czym radca ma problem!?

pakolito2
Posty: 19
Rejestracja: 13 paź 2010, 20:32

Post autor: pakolito2 » 15 gru 2010, 21:19

radca prawny twierdzi ,że skoro w wykazie nieruchomości objętych zamówieniem nie uwzględniono rewitalizowanej nieruchomości brak jest podstaw do sporządzenia aneksu do zawartej umowy bo nieruchomośc nie wchodzi w zakres objety przedmiotem zamówienia. Jeśli mogę prosić o argument który przekona mojego radcę prawnego o możliwości podpisania aneksu. Dziekuję

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 15 gru 2010, 21:46

- zmiana wielkości zasobów w trakcie realizacji przyszłej umowy spowodowanych między innymi: zmianą zarządcy nieruchomości , przejęciem nieruchomości przez właścicieli , zmianą formy własności nieruchomości, przejęciem w zarząd nowych nieruchomości,
Moim zdaniem ten zapis świadczy o wszystkim, nie znam dokładnie sprawy ale to mi na dzień dzisiejszy wystarczy, pozostaje jeszcze kwestia udzielenia nowego zamówienia, ale to chyba nie jest potrzebne.

pakolito2
Posty: 19
Rejestracja: 13 paź 2010, 20:32

Post autor: pakolito2 » 15 gru 2010, 23:36

dzięki spróbuje przekonać mecenasa

ODPOWIEDZ