umowa zlecenie a dysponowanie osobą do realizacji zamówie

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
pakolito2
Posty: 19
Rejestracja: 13 paź 2010, 20:32

Post autor: pakolito2 » 15 gru 2010, 21:29

1. Osoba wymieniona w wykazie osób , które będą realizować zamówienie , jednoczesnie posiadajace wymagane uprawnienia jest w dyspozycji oferenta n apodstawie umowy zlecenia , czy to wystarczy , czy musi być umowa o współpracy lub umowa o pracę ,
2. na kopiach wymaganych dokumentów potwierdzenie "za zgodność z oryginałem" jest bez pieczątki i to tylko parafka, natomiast dokumenty w oryginale podpisane są imieniem i nazwiskiem wykonawcy , zgodnie z zapisem siwz (...)Wymagane dokumenty złożone w formie kopii muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem. Poświadczenie za zgodność z oryginałem winno być sporządzone w sposób umożliwiający identyfikację podpisu (np. wraz z imienną pieczątką osoby poświadczającej kopię dokumentu za zgodność z oryginałem)(...).W jaki sposób uzpełnić dokumenty, aby można stwierdzić iż osoba , która je podpisała to rzeczywiście osoba upoważniona do złożenia podpisu?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 15 gru 2010, 21:57

1. Skoro wykonawca przedstawił w wykazie osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, osobę, którą będzie dysponował na podstawie zawartej z nią umowy zlecenia, to nie ma potrzeby załączania do oferty zobowiązania tej osoby. Nie ma również obowiązku załączania pisemnego zobowiązania innych podmiotów do oddania mu do dyspozycji osób zdolnych do wykonania zamówienia na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia - o czym stanowi art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych.
2. https://przetargi.info.pl/badanie_oc ... -2482.html

ODPOWIEDZ