jaki postawić warunek

Wszystkie zagadnienia związane ze stworzeniem poprawnej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia - omówienie SIWZ
miłka
Posty: 108
Rejestracja: 12 lis 2010, 7:55

Post autor: miłka » 07 gru 2010, 20:32

Chce żeby Wykonawca posiadał Kuchnię na terenie miasta X , gdzie i my mamy swoją siedzibę i będziemy odbierac obiady własnym środkiem transportu,
1.potencjał techniczny -czyli kuchnia w której sa gotowane obiady
postawiłam warunek że Wykonawca musi posiadac kuchnię spełniającą wymogi sanitarne na terenie miasta X
dokument który poprosze to Oświadczenie że posiada kuchnię spełniającą wymogi sanitarne na terenie miasta X,
ale schody zaczeły się kiedy chciałam wypełnić ogłoszenie o zamówieniu,
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż :
Posiadać kuchnię spełniającą wymogi sanitarne na terenie miasta X
Zamawiający dokonując oceny oferty pod kontem potencjału technicznego sprawdzi czy z załączonego oświadczenia (informacji) jednoznacznie wynika potwierdzenie spełnienia warunku w/w zakresie.
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
• III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:

i tu nie znalazłam odniesienia do mojego warunku ( w jednym z punktów jest mowa o wykazie narzędzi, i tak dalej ) a ja chcę żeby mi złożyli oswiadczenie na potwierdzenie mojego warunku jak mam to wykazać i gdzie ,
a jesli nie to czy jak wykażę to w innych dokumentach III.6 , a nie złożą tego oświadczenia to będę mogła prosić o uzupełnienie.
Już całkiem się w tym pogubiłam.Poradźcie co z tym zobić . albo jak to inaczej opisac jutro musze ogłosić przetarg

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 07 gru 2010, 20:52

Trzeba to wpisać w innych dokumentach jakie mają zostać złożone do oferty, jeżeli nie złożą takiego oświadczenia z adresem kuchni to oferta będzie podlegać odrzuceniu 89.1.2
Nie zamieszczenie w ofercie wymaganej informacji dotyczącej adresu, lokalizacji kuchni, nie stanowi jakiejkolwiek omyłki, a brak dochowania należytej staranności przy sporządzaniu oferty. Nie jest możliwe poprawienie takiej oferty na podstawie złożonych wyjaśnień.
W toku badania i oceny ofert zamawiający może co prawda żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert. Niedopuszczalne jest jednak prowadzenie między zamawiającym a wykonawcą negocjacji dotyczących złożonej oferty oraz, z zastrzeżeniem art. 87 ust. 1a i 2 ustawy Pzp, dokonywanie jakiejkolwiek zmiany w jej treści.

miłka
Posty: 108
Rejestracja: 12 lis 2010, 7:55

Post autor: miłka » 07 gru 2010, 21:25

Janusz tylko czy zostawić to jako warunek że ma miec kuchnie na terenie X

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 07 gru 2010, 21:45

Są wyroki że nie powinno się ograniczać odległości np. w obrębie danego miasta np.
http://www.kopiaoferty.pl/dmdocuments/1734_09.pdf
1734/09
z uzasadnienia:
W ocenie Izby tego typu sytuacja nie występuje w mniejszym przypadku, tj. geograficzne ograniczenie miejsca przygotowywania posiłków nie ma związku lub ma związek niewielki z koniecznością i realną możliwością zapewnienia terminowości dostaw i temperatury posiłków. Nawet w przypadku gdyby związek pomiędzy odległością a powyższymi wymaganiami dałoby jasno wykazać, to nie byłoby to wystarczające dla uzasadnienia arbitralnego wyznaczenia limitacji w sposób, który przyjął zamawiający. Np. sytuacja dojazdowa poszczególnych dzielnic miasta może diametralnie różnić się od możliwości dojazdowych do określonego punktu miasta z miejscowości przyległych. Ponadto w ocenie Izby nie budzi wątpliwości, że zarówno transport posiłków z miejscowości ościennych czy nawet oddalonych, jak i transport posiłków z odległych punktów miasta wymagał będzie zastosowania urządzeń i rozwiązań podtrzymujących ich temperaturę (urządzenia tego typu występują i są masowo stosowane na rynku). Natomiast zabezpieczenie jakości i terminowości dostaw zamawiający może i powinien osiągnąć nie poprzez niedające się pogodzić z zasadą konkurencji ograniczenia rzutujące na sytuację wykonawców, którzy mogą i chcą realizować niniejsze zamówienie w oparciu o urządzenie umiejscowione gdzie indziej niż przewidział zamawiający, ale poprzez odpowiednie postanowienia umowne (np. dotyczące kar czy możliwości odstąpienia od umowy), które wymuszą na wykonawcy odpowiednią kalkulację ryzyk i zarządzenie nimi w trakcie realizacji zamówienia, które wykluczy czy znacząco ograniczy możliwość wystąpienia tego typu opóźnień czy przestojów… etc. Niedookreślone szacowanie wielkości prawdopodobieństwa wystąpienie negatywnych zjawisk w trakcie realizacji umowy ze względu na zwiększoną odległość miejsca powstawiania przedmiotu dostawy jest niewystarczające dla arbitralnego takiej odległości ograniczenia wobec występowania na rynku wykonawców, którzy deklarują chęć i możliwość pojęcia określonych zobowiązań i spełnienie wszystkich wymagań zamawiającego, co do przedmiotu dostawy, gdy zamawiający nie jest w stanie wykazać, że przekroczenie zakładanego progu odległości im to faktycznie uniemożliwi lub uczyni realizację umowy nieracjonalną.
Jednak macie zamiar sami odbierać posiłki i osobiście taki warunek bym postawił.

miłka
Posty: 108
Rejestracja: 12 lis 2010, 7:55

Post autor: miłka » 07 gru 2010, 21:59

wielkie dzięki, zamówienia to chyba twoja pasja panie Januszu-

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 08 gru 2010, 8:01

Pasja może i jest, ale czasami też mi nerwy siadają ;)

ODPOWIEDZ