Wycofanie oferty

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
jurek_kiler
Posty: 8
Rejestracja: 28 paź 2010, 21:33

Post autor: jurek_kiler » 28 paź 2010, 21:42

witam, mam maly problem. otoz startowalem w przetargu nieograniczonym , byly 3 ofert moja najtansza ale i tak wszystkie przekroczyly wartosc pieniedzy ktora mial na ten cel przeznaczone zamawiajacy. Slyszalem ze zamawiajacy w tym przypadku moze przetarg uniewaznic lub podwyzszyc prog i uznac pierwsza najtansza oferte za wybrana. Jednak w ciagu 2 dni troszke sie pozmienialo u mnie w firmie (problemy kadrowe) i wygrany inny bardziej oplacalny przetarg i dlatego nei bede w stanie jednak zrealizowac tego zadania. Chcialbym jakos wycofac moja oferte.
Nie chce sie uchylac od podpisania umowy bo chcialbym byc wiarygodny na przyszlosc. Moze napisac ze prosze o wycofanie ze wzgledu na zmiane ("zmniejszenie") wymagalnego potencjalu technicznego?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 28 paź 2010, 21:59

Mówiąc wprost, po terminie składania ofert oferta należy już do zamawiającego, a wykonawca jest w związku z tym związany z nim danym słowem (oświadczeniem) aż do upływu terminu związania ofertą. Jak wiadomo z art. 85 ust. 5 Pzp: "Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert".
Więc wycofać oferty nie da rady.

KopiaOferty
Posty: 13
Rejestracja: 07 sty 2010, 23:02

Post autor: KopiaOferty » 03 lis 2010, 10:42

jurek_kiler pisze:Moze napisac ze prosze o wycofanie ze wzgledu na zmiane ("zmniejszenie") wymagalnego potencjalu technicznego?
Myślę, że takie pismo przyniesie skutek odwrotny do zamierzonego. Zamawiający będzie świadomy, że nie chcesz podpisać umowy i może podwyższyć kwotę i w razie odmowy zawarcia umowy zabrać wadium.
Lepiej zatem czekać na rozwój wydarzeń i próbować uratować wadium innymi sposobami - o ile w ogóle było żądane w tym postępowaniu.

ODPOWIEDZ