pełnomocnictwo do urzestnictwa i podpisaniu umowy- czy nota

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
firma
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2011, 12:11

Post autor: firma » 24 paź 2011, 13:09

prosze o informację czy można udzielić stałego pełnomocnictwa danej osobie- do uczestnictwa i podpisywania umów w wielu przetargach w których uczestniczy moja firma ? Czy można otrzymac wzór takowego ?

Janusz
Posty: 6563
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 24 paź 2011, 13:40

Proszę bardzo:
PEŁNOMOCNICTWO OSOBOWE


P e ł n o m o c n i c t w o


Ja/My* niżej podpisany/i* …………….. (imię i nazwisko) działając w imieniu i na rzecz …………….. (nazwa wykonawcy) z siedzibą w ………. wpisaną do rejestru ……….. pod numerem ……………….. zwanego dalej „Wykonawcą”

ubiegającego się o udzielenie niżej wymienionego zamówienia publicznego, upoważniam:

Pana/Panią ……………………. (imię i nazwisko) legitymującego/cą się dowodem osobistym seria ….. nr ………*
do samodzielnego reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego przez …………… (nazwa zamawiającego) (zwanym dalej „Zamawiającym”) w trybie ………….. (rodzaj trybu), którego przedmiotem jest ………………… (nazwa zamówienia) – sygnatura postępowania nadana przez Zamawiającego: ………………. (zwanym dalej „Postępowaniem”) oraz do zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego.

Niniejsze pełnomocnictwo w szczególności obejmuje umocowanie do:

TRYB PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO I ZAPYTANIA O CENĘ*

1) przygotowania, parafowania, podpisania i złożenia w imieniu Wykonawcy oferty wraz z załącznikami;
2) składania w toku Postępowania w imieniu Wykonawcy wszelkich oświadczeń woli i wiedzy oraz dokonywania wszelkich czynności przewidzianych przepisami prawa, w szczególności wniesienia wadium oraz przedłużania okresu jego ważności, oraz składania innych oświadczeń woli i wiedzy w związku z Postępowaniem, zwłaszcza składania wniosków o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia, poświadczenia kopii dokumentów za ich zgodność z oryginałem, poświadczania tłumaczeń dokumentów sporządzonych w języku obcym, składania wyjaśnień dotyczących treści oferty, składania wyjaśnień dotyczących złożonych oświadczeń lub dokumentów oraz uzupełniania oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, oraz składania innych dokumentów przez Wykonawcę w związku z Postępowaniem;
3) zawarcia w imieniu Wykonawcy umowy w sprawie realizacji zamówienia publicznego będącego przedmiotem Postępowania oraz reprezentowania Wykonawcy we wszystkich czynnościach przed Zamawiającym związanych z wykonaniem umowy;
4) wystawienia faktur VAT Zamawiającemu oraz odbioru należności przewidzianych umową z Zamawiającym;
5) wnoszenia w imieniu Wykonawcy środków ochrony prawnej, o których mowa w Dziale VI ustawy Prawo zamówień publicznych, w szczególności:
a. wnoszenia w imieniu Wykonawcy informacji, o której mowa w art. 181 ustawy Prawo zamówień publicznych,
b. wnoszenia w imieniu Wykonawcy odwołań do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, przekazywania kopii odwołania Zamawiającemu, zgłaszania przystąpień do postępowania odwoławczego, przekazywania kopii przystąpienia do postępowania odwoławczego Zamawiającemu oraz wykonawcy wnoszącemu odwołanie, zgłaszania opozycji przeciw przystąpieniu do postępowania odwoławczego innego wykonawcy, zgłaszania sprzeciwu co do uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu złożonym przez innego wykonawcę, a także wnoszenia wszelkich pism procesowych, wniosków i oświadczeń wobec Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, Krajowej Izby Odwoławczej, uczestników postępowania odwoławczego oraz innych osób, niezbędnych według stanu sprawy dla celowego dochodzenia zgłaszanych żądań,
c. wnoszenia w imieniu Wykonawcy skargi na orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego, a także wnoszenia wszelkich pism procesowych, wniosków i oświadczeń wobec sądu, uczestników postępowania skargowego niezbędnych według stanu sprawy dla celowego dochodzenia zgłaszanych żądań;
6) reprezentowania Wykonawcy na posiedzeniu i na rozprawie przed Krajową Izbą Odwoławczą oraz przed sądem okręgowym właściwym dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego.

ODPOWIEDZ