Naruszenie zapisów art. 24 pkt 2 ppkt.1

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
Skarbek
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2007, 11:51

Post autor: Skarbek » 22 wrz 2008, 11:26

Witam
Firma którą reprezentuję wygrała przetarg na wykonanie usługi- prace projektowe.
Niestety oferent który również złożył ofertę na wykonanie w/w zadania złożył protest wobec czynności podjętych przez Zamawiającego. Zarzucił on w nim Zamawiającemu naruszenie art. 24 pkt 2 ppkt.1, oraz zażądał odrzucenia oferty mojej firmy i ponowne rozstrzygnięcie przetargu. Swój protest uzasadnia tym, że moja firma jako autor Programu Inwestycji- integralnej części SIWZ brała udział w przygotowaniu prowadzonego postępowania przetargowego i jako jedyna znała wartość zamówienia, która została przez nas określona w Programie Inwestycji- (zamawiający załączył cały program inwestycji do SIWZ, zasłaniając niestety informacje dotyczące szacunkowej ceny całej inwestycji- podanej przez nas w PI). Nie wypieram się, że moja firma jest autorem w/w załącznika ale powołując się na opinię znalezioną na stronie UZP.
nadal uważam, że maiłem prawo startować w przetargu i że Zamawiający słusznie dokonał wyboru oferty mojej firmy- nie przygotowywaliśmy SIWZ, nie braliśmy udziału w przygotowaniu opisu przedmiotu zamówienia.
Przystąpiłem do protestu, wskazałem swój interes prawny i czkałem na rozstrzygnięcie.
Niestety w piątek otrzymałem informację, że protest został uwzględniony i Zamawiający niezwłoczne powtórzy wszystkie czynności oprotestowane.
Czy mam jeszcze szanse na uzyskanie w/w zadania?? Odwoływać się do Zamawiającego? Odwoływać się do Prezesa UZP? Jakie ewentualne kroki powinienem teraz powziąć?
Dziękuję za odpowiedz
Pozdrawiam

PiotrW
Posty: 2197
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 22 wrz 2008, 13:03

Mam nieodparte wrażenie, że zamawiający postąpił słusznie uwzględniając protest. Opracowany przez was dokument był częścią siwz jako jej załącznik, a więc wykonaliście czynności bezpośrednio związane z przygotowaniem prowadzonego postępowania. Co więcej określiliście wartość zamówienia, znaliście ja, ale nie znali jej inni wykonawcy, a więc będą wykazywać, że utrudniono uczciwą konkurencję bowiem wiedzieliście więcej i wcześniej niż ktokolwiek inny. To jest moja opinia oczywiście bez znajomości treści protestu, rozstrzygnięcia go, treści przyłączenia się do protestu, no i treści siwz i ofert. Być może są jakieś elementy, które wskazywały by, że nie utrudniono uczciwej konkurencji. Ciekawe co napisał zamawiający w rozstrzygnięciu protestu i na jakich podstawach wykazał, że naruszono powyższą zasadę. Skoro nie zgadzacie się z tym rozstrzygnięciem protestu powinniście wnieść najpóźniej do środy odwołanie do Prezesa UZP o ile ze względu na wartość zamówienia odwołanie przysługuje.

ODPOWIEDZ