Cena ryczałtowa

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 20 lut 2007, 12:50

Zamawiający wymagał złożenia oferty min.poprzez wypelnienie formularza ofertowego oraz formularza cenowego.
W formularzu ofertowym Wykonawca miał podać cenę ryczałtową określoną za cały przedmiot zamówienia natomiast w formularzu cenowym miał podać ceny jednostkowe.
Czy przy sprawdzaniu oferty muszę zwracać uwagę na obliczenia ceny w formularzu cenowym tzn. sprawdzać: ilość x wartość jednostkowa x VAt?
W tym przypadku jeżeli wykonawca pomyli się w obliczeniu ceny to zamawiający poprawia błędy rachunkowe, czy też przyjmuje podaną za cały przedmiot zamówienia cenę ryczałtową - bez sprawdzania cen jednostkowych.?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 20 lut 2007, 13:20

Skoro są podane ceny jednostkowe nie można ich zignorować, zwłaszcza że zamawiający wymagał ich podania. Jeżeli wykonawca pomyli się w jakiejś cenie jednostkowej i wpisze błędny VAT, to błędna będzie tez całościowa cena za wykonanie zamówienia. Ja bym się skłaniał do odrzucenia oferty pomimo, że przyjmuje się, że prawidłowo podano cenę określoną za cały przedmiot zamówienia albo jego część art. 88. 1) a). VAT to delikatna sprawa.

ODPOWIEDZ