Art. 24 ust. 1 pkt. 8

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Apollo
Posty: 51
Rejestracja: 20 mar 2008, 15:04

Post autor: Apollo » 10 lis 2008, 15:13

Witajcie!

Ofertę składa Stowarzyszenie, które posiada osobowość prawną.
W KRS jest taki zapis: Do składania oświadczeń woli w sprawach majątkowych w imieniu Stowarzyszenia wymagane jest współdziałanie dwóch członków zarządu, tj. Prezesa lub Wiceprezesa oraz skarbnika lub sekretarza. Do składania oświadczeń woli w innych sprawach upoważnione są dwie osoby Prezes lub Wiceprezes oraz skarbnik lub sekretarz.

Oferta złożona – pod nią podpisy Wiceprezesa i skarbnika – wszystko ok. Do złożonej oferty dołączono wyciąg z KRK dla Wiceprezesa i skarbnika.

I teraz pytanie: Czy wystarczy, że wyciąg z KRK przedłoży tylko Wiceprezes i skarbnik –
a więc tylko te osoby, które podpisały ofertę. Czy też wyciąg z KRK powinni przedłożyć wszyscy członkowie zarządu (Prezes, Wiceprezes, Skarbnik, Sekretarz). Pytanie istotne w kontekście art. 24 ust. 1 pkt. 8 – „… osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo …”

Pozdrawiam!!!

Małgorzata_S
Posty: 23
Rejestracja: 29 paź 2008, 23:10

Post autor: Małgorzata_S » 11 lis 2008, 11:17

Ja złożyłabym w odniesieniu do tych osób, co do których jest wyraźnie taki wymóg w ogłoszeniu/ SIWZ. Natromiast kwestię niekaralnośći pozostałych osób najczęściej rozwiązuje oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w posępowaniu ( art. 22 ust. 1 pkt 4 "nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia).

ODPOWIEDZ